43Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  21/10/2015

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 43η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της   Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο  Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Έγκριση διάθεση πιστώσεων προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2015.

2     Κατάρτιση όρων διακήρυξης δημοπρασίας για εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στη θέση "Πάτωμα-Πεδινές βοσκές" εντός του χώρου της κοινής βοσκής, εμβαδού 269 στρέμματα και 687 τμ με ΚΑΕΚ 35057200208 της Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου.

3     Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Τ.Κ. Αγίου Ονουφρίου Κουτσορεβύθη Βασιλείου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

4     Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Τ.Κ. Αϊδινίου Βαλκανιώτη Δημητρίου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

5     Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Δ.Κ. Διμηνίου Στρούγκη Ιωάννη και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

6     Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα της Προέδρου της Τ.Κ.Σέσκλου Μάρκου Σοφία και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

7     Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Δ.Κ. Νέας Αγχιάλου Τζαέρλη Κων/νου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

8     Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Τ.Κ.Μικροθηβών Καπηλαρή Νικολάου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

9     Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Τ.Κ. Αγίου Λαυρεντίου Αγαπητού Ιωάννη και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

10    Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα της Προέδρου της Τ.Κ. Αγίου Βλασίου Καρκαλά Γεωργία και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

11    Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα της υπαλλήλου Παπαθανασίου Ελένη και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

12    Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

13    Αποδοχή δωρεάς της Πολυξένης Πίκουλα προς το Δήμο Βόλου

14    Υποβολή πρακτικού πρόχειρου διαγωνισμού του έργου "Γενικές Συντηρήσεις Δημοτικών Εγκαταστάσεων (πάρκα, πλατείες, κ.λ.π.) Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου 2015.

15    Υποβολή πρακτικού πρόχειρου διαγωνισμού του έργου "Εργασίες Βελτίωσης των Κοιμητηρίων Δ.Ε. Αισωνίας και Ν. Αγχιάλου 2015".

16    Νέες ηλεκτροδοτήσεις παραχωρημένων κτιρίων του Δήμου Βόλου

17    Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου "Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)".

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

18    Ανάκληση της υπ αριθμ. 400/2015 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής και λήψη νέας απόφασης για την απ' ευθείας ανάθεση της προμήθειας ειδών ατομικής προστασίας για το προσωπικό πεντάμηνης και δίμηνης απασχόλησης της Δ/νσης Πρασίνου.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

19    Αναγγελία σε πτώχευση (υπόθεση "Χρήστος Σωτηρίου-Δήμητρα Σωτηρίου Ο.Ε." και των ομορρύθμων εταίρων α) Χρήστου Σωτηρίου του Γεωργίου και β) Δήμητρας Σωτηρίου του Γεωργίου.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Δευτέρα, 26 Οκτώβριος, 2015