44Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  14/7/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 44η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 18 Ιουλίου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την κατάθεση δύο (2) αιτημάτων της αναδόχου εταιρείας BRAINBOX (ΜΠΡΕΪΝΜΠΟΞ) ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ Α.Ε. για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΜΑΤΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ».
  2. Υποβολή Πρακτικού διενέργειας Ανοικτού Δημόσιου Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ ΤΗΣ Δ.Ε.Υ.Α.Μ.Β. ΤΟΥ Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. ΤΗΣ Κ.Ε.Κ.Π.Α. – Δ.Ι.Ε.Κ. ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΡΤΟΠΗΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ».
  3. Λήψη απόφασης έγκρισης της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού «iArea – Ανάπτυξη Ολοκληρωμένης Ψηφιακής Διαδραστικής Εφαρμογής Κινητών Συσκευών για την Προβολή των Τοπικών Φυσικών και Πολιτιστικών Τουριστικών Πόρων της Περιοχής του Δήμου Βόλου».
  4. Κατάθεση αιτήματος της αναδόχου εταιρείας Α. ΚΑΟΥΣΗΣ Α.Ε. για την "Προμήθεια απορριμματοφόρων οχημάτων του Δήμου Βόλου".

1. Λήψη απόφασης περί καθορισμού ειδικοτήτων συμβάσεων μίσθωσης έργου.

1. Λήψη απόφασης για τη συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής Έργου «Αποκατάσταση ζημιών δικτύων δημοτικού φωτισμού έτους 2019».
  2. Υποβολή Πρακτικού II - Ελέγχου Δικαιολογητικών Κατακύρωσης Προσωρινού Αναδόχου του διαγωνισμού για την «Προμήθεια Χριστουγεννιάτικου Διακόσμου 2022», συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 209.808,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
  3. Λήψη απόφασης περί συνεννόησης Αναθέτουσας Αρχής και οικονομικού φορέα ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΚΟΥΝΤΙΝΑΚΟΣ ΟΕ για τον διαγωνισμό του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».
  4. Λήψη απόφασης περί συνεννόησης Αναθέτουσας Αρχής και οικονομικού φορέα ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΚΟΥΝΤΙΝΑΚΟΣ ΟΕ για τον διαγωνισμό του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».
  5. Λήψη απόφασης περί συνεννόησης Αναθέτουσας Αρχής και οικονομικού φορέα ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΚΟΥΝΤΙΝΑΚΟΣ ΟΕ για τον διαγωνισμό του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».
  6. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 18 Ιούλιος, 2022