44Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 29/10/2015

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 44η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου 2015 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης του προϋπολογισμού για το γ΄ τρίμηνο του έτους 2015 για τον έλεγχο υλοποίησής του.
2 Λήψη απόφασης για την ανατροπή ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2015
3 Καθορισμός τελών καθαριότητας και φωτισμού για το έτος 2016.
4 Καθορισμός δημοτικού φόρου ηλεκτροδοτούμενων χώρων για το έτος 2016.
5 Καθορισμός τελών χρήσης κοινοχρήστων χώρων για το έτος 2016
6 Καθορισμός τελών διαφήμισης για το έτος 2016.
7 Καθορισμός δικαιώματος βοσκής για το έτος 2016.
8 Λήψη απόφασης για τον καθορισμό τελών και δικαιωμάτων δημοτικών κοιμητηρίων.
9 Καθορισμός του δικαιώματος επί εμπορίας ποσίμων ιαματικών ή μη υδάτων για το έτος 2016
10 Διατήρηση σε ισχύ των αποφάσεων επιβολής φόρων και τελών των Δημοτικών Συμβουλίων των τέως Δήμων Πορταριάς, Ν. Αγχιάλου, Αισωνίας και Αγριάς.
11 Εναρμόνιση του σχεδίου προϋπολογισμού του Δήμου Βόλου για το οικονομικό έτος 2016, σύμφωνα με τις οδηγίες του Παρατηρητηρίου Οικονομικής Αυτοτέλειας των ΟΤΑ.
12 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Τ.Κ.Κατηχωρίου Δέρβου Εμμανουήλ και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.
13 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Τ.Κ.Γλαφυρών Λειβαδιώτη Δημητρίου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.

14 Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου "Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)".

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Δευτέρα, 2 Νοέμβριος, 2015