44Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 20/8/2021

Σας προσκαλούμε στην 44η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Τετάρτη, 25 Αυγούστου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021.

2.  Λήψη απόφασης για την τιμολογιακή πολιτική του πάρκινγκ της Φιλελλήνων.

3.  Υποβολή Πρακτικού Γ΄ ΦΑΣΗΣ (έλεγχος  δικαιολογητικών  κατακύρωσης) διενέργειας ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια τροφίμων για τις ανάγκες της Δ/νσης Κοινωνικής Προστασίας, ΚΑΠΗ και  Δημόσιας Υγείας του Δήμου Βόλου (του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών  Θυμάτων Βίας και  του Κοινωνικού Παντοπωλείου), του ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ και της ΚΕΚΠΑ-ΔΙΕΚ και προμήθεια φρέσκου γάλατος δικαιούχων εργαζομένων του Δήμου Βόλου, του  ΔΟΕΠΑΠ- ΔΗΠΕΘΕ και της Κ.Ε.Κ.Π.Α. – Δ.Ι.Ε.Κ & ΤΗΣ  ΔΕΥΑΜB Βόλου, διάρκειας δύο (2) ετών , ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 1.273.267,07€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.».

4.  Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης συνοπτικού διαγωνισμού για την υπηρεσία «Εργασίες αφής κανδηλιών και καθαριότητας μνημάτων στο Κοιμητήριο «Κούκος» της Διεύθυνσης Κοιμητηρίων του Δήμου Βόλου», συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 32.475,60€ με ΦΠΑ.

5.  Έγκριση 1ου Α.Π.Ε. του έργου: ¨ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΧΑΡΑΣ ΣΤΟ ΑΪΔΙΝΙΟ Δ.Ε. Ν. ΑΓΧΙΑΛΟΥ¨.

6.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου με τίτλο:  «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΑΓΡΙΑ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017» σε συμμόρφωση με την υπ΄αρ. 7     Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του νέου προσωρινού αναδόχου του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΑΛΚΥΟΝΗ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ Π.Δ. 99/2017».

7.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του νέου προσωρινού αναδόχου του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΑΛΚΥΟΝΗ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ Π.Δ. 99/2017».

8.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 25 Αύγουστος, 2021