45Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

ΠΡΟΣ
                                                                                                                                                 Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 45η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Παρασκευή, 30 Αυγούστου 2019 και ώρα 10:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Το κατεπείγον της συνεδρίασης σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010 έγκειται στο γεγονός της αντιμετώπισης υπηρεσιακών θεμάτων αναγκαίων για την εύρυθμη λειτουργία των υπηρεσιών του Δήμου.

1 Λήψη απόφασης για την έγκριση μετακίνησης στην Αθήνα για την προώθηση εκκρεμών θεμάτων του Δήμου στην Κυβέρνηση.

2 Λήψη απόφασης για την απαλλαγή υπολόγων Προέδρων Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων πάγιας προκαταβολής.

3 Υποβολή Α' Πρακτικού για αποσφράγιση – έλεγχο των ηλεκτρονικών (υπο)φακέλων με την ένδειξη “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ – ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ” και αποσφράγιση των φακέλων δικαιολογητικών σε έντυπη μορφή του ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια ειδών ατομικής προστασίας για τις ανάγκες των εργαζομένων του Δήμου Βόλου». (Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών, Δ/νση Καθαριότητας, Δ/νση Πρασίνου, Δ/νση Κοιμητηρίων, Δ/νση Βιώσιμης Κινητικότητας και Δ/νση Διοικητικών Υπηρεσιών), συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 229.271,04€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

4 Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ-Ν.ΙΩΝΙΑΣ».

5 Έγκριση απ’ ευθείας ανάθεσης του έργου με τίτλο «Στεγανοποίηση οροφής Δημοτικού κτιρίου ΚΑΠΗ ‘’ΘΕΟΦΙΛΟΣ’’» προϋπολογισμού 20.851,21 € με το ΦΠΑ 24%.

6 Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

7 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια φανών σηματοδότησης και οπτικών μονάδων LED".

8 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια σιδηρουργικών υλικών".

9 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Διαμόρφωση λαμαρινών".

10 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια μεταλλικών αγκυρίων με ντίζες".

11 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Εκτέλεση ηλεκτρολογικών εργασιών".

12 Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)».

Δ/ΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

13 Λήψη απόφασης για την έγκριση απολογισμού του Δημοτικού Κοινωνικού Παντοπωλείου για το διάστημα από 1-1-2019 μέχρι και 30-6-2019.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Παρασκευή, 30 Αύγουστος, 2019