45Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  17/9/2020

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 45η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής   Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί, δια ζώσης, κεκλεισμένων των θυρών, σύμφωνα με το άρθρο 10 της από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020) και την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών, την Δευτέρα, 21 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2020.

2.  Έγκριση παράτασης συμβάσεων που αφορούν τον διαγωνισμό για "Προμήθεια ειδών ατομικής προστασίας για τις ανάγκες των εργαζομένων του Δήμου Βόλου".

3. Λήψη απόφασης για την ακύρωση βεβαιωτικών καταλόγων και των αντιστοίχων χρηματικών καταλόγων λόγω λανθασμένης εγγραφής.

4. Λήψη απόφασης για την εν μέρει διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών του οφειλέτη Κουτσαρίδη Κων/νου.

5. Λήψη απόφασης για την εν μέρει διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών του οφειλέτη Καρακασιλιώτη Μαρία.

6. Παράταση προθεσμίας του έργου: «Πολυώροφο κτίριο στάθμευσης αυτοκινήτων στη διασταύρωση των οδών Δημητριάδος – Φιλελλήνων».

7. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "Α’ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017.

8. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "Β’ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017.

9. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΑΛΚΥΟΝΗ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017.

10. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΝΕΦΕΛΗ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017.

11. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "Α’ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017.

12. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "Β’ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017.

13. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΑΛΚΥΟΝΗ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017.

14. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΝΕΦΕΛΗ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017.

15. Έγκριση του 1ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Εργασιών και της 1ης Συμπληρωματικής Σύμβασης  του έργου: «Αποκατάσταση ζημιών  δικτύων δημοτικού φωτισμού έτους 2019».

16. Έγκριση 3ου Α.Π.Ε. και 3ου ΠΚΤΜΝΕ του έργου: «Βελτίωση υποδομών σχολικών κτιρίων & αύλειων χώρων Δήμου Βόλου».

17. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση υαλοπίνακα στο Κτίριο Σπίρερ».

18. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες συντήρησης και  επισκευής   παιδικής  χαράς  Δήμου Βόλου».

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

19. Υποβολή Πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης οικονομικών προσφορών μέσω ΕΣΗΔΗΣ για την επιλογή αναδόχου εκπόνησης μελέτης με τίτλο «ΣΧΕΔΙΟ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ (ΣΒΑΚ) ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ» προϋπολογισμού 124.793,97€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

20. Οριστική παραλαβή της μελέτης με τίτλο "Μελέτη νέου συστήματος ελεγχόμενης στάθμευσης Δήμου Βόλου".

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

21. Έγκριση  απόφασης της Κ.Ε.Κ.Π.Α.-Δ.Ι.Ε.Κ. του Δήμου Βόλου που αφορά στην 4η αναμόρφωση προϋπολογισμού έτους 2020.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 21 Σεπτέμβριος, 2020