46Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 13/11/2014

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 46η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής τη Δευτέρα,

17 Νοεμβρίου 2014 και ώρα 14:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.
 Λήψη απόφασης ανατροπής ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2014.

2.  Αναμόρφωση προϋπολογισμού Δήμου οικονομικού έτους 2014.

3.  Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2014

4. Έγκριση πρακτικών (α' φάση παραλαβή προσφορών-έλεγχος δικαιολογητικών & β' φάση άνοιγμα οικονομικών προσφορών) του πρόχειρου διαγωνισμού για την "Προμήθεια αστικού εξοπλισμού και υλικών σήμανσης οδών του Δήμου Βόλου για διάρκεια ενός (1) έτους" και κατακύρωση του αποτελέσματος.

5. Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού εσόδων-εξόδων χρήσης 2015 του Κληροδοτήματος Κων/νου Απ. Αρχιμανδρίτου υπέρ Τ.Κ. Κατωχωρίου Δ.Ε. Πορταριάς.

6.  Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού εσόδων- εξόδων χρήσης 2015 του Κληροδοτήματος Θωμά Καλούτσα υπέρ της Τ.Κ. Άνω Λεχωνίων της Δ.Ε. Αρτέμιδας

7.  Ορισμός συμβολαιογράφου για την σύνταξη πράξης ανταλλαγής ακινήτων σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 190 του Δ.Κ.Κ. (Ν. 3463/2006).

8.  Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου "Επεκτάσεις δικτύων ΔΕΗ".

9.  Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου "Επεκτάσεις δικτύων ΔΕΗ".

10. Έγκριση πρακτικού πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού του έργου "Συντήρηση Νεκροταφείων Δ.Ε. Αγριάς".

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ

Δευτέρα, 17 Νοέμβριος, 2014