46Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 5/9/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 46η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 9 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την Εκλογή Αντιπροέδρου της  Οικονομικής Επιτροπής.

2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού ,για την «Προμήθεια επίπλων του Δήμου Βόλου».

3. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση του πρακτικού της  πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος εμβαδού 223,78 τ.μ.  που βρίσκεται στο «Άλσος Ανδρέας Βαλαχής» στη Ν. Ιωνία Βόλου.

4. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση   έκτασης 500 τ.μ.  στη θέση  «ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ» της Δ.Ε.Μακρινίτσας  για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας.

5. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση   έκτασης 100 τ.μ.  στη θέση «Χάνια»  της Τοπικής Κοινότητας  Δράκειας Δ.Ε. Αγριάς, για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας.

6. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση   έκτασης 500 τ.μ.  στη θέση «Αηδονάκι» του οικισμού Χανίων της Τοπικής Κοινότητας  Δράκειας Δ.Ε. Αγριάς, για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας.

7. Υποβολή πρακτικού διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού για  «Εργασίες ταφών-εκταφών στα Κοιμητήρια της Διεύθυνσης Κοιμητηρίων και των Περιφερειακών Κοιμητηρίων των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 58.999,20 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

8. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΟΔΩΝ ΕΤΟΥΣ 2019».

9. Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια ηλεκτρολογικών πινάκων και υλικών  απαραιτήτων για την τοποθέτηση τους".

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

10. Λήψη απόφασης σχετικά με τον εξωδικαστικό συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στην κ. Πασχάλη Ελένη για ζημιές που υπέστη το με αριθμό κυκλοφορίας ΜΙΝ 8956 (μάρκας SUZUKI GRAND VITARA), ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητό της.

11. Λήψη απόφασης σχετικά με τον εξωδικαστικό συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στην κ. Καψάλα Ελένη για ζημιές που υπέστη τζαμαρία του καταστήματός της που βρίσκεται στην οδό Παγασών 105 στο Βόλο.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

12. Ανάκληση της με αρ.361/2019 Απόφασης Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Βόλου με θέμα: «Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών για την πρόσκληση V του Υπουργείου Εσωτερικών για την υποβολή αιτήσεων χρηματοδότησης στο Πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ» στον άξονα προτεραιότητας: «Κοινωνικές και πολιτιστικές υποδομές και δραστηριότητες των δήμων» και λήψη νέας Απόφασης για τη διόρθωση της ως προς τον τίτλο:  «Προμήθεια εξοπλισμού, κατασκευή, μεταφορά και τοποθέτηση στεγάστρων, για την αναβάθμιση των στάσεων, για την εξυπηρέτηση του επιβατικού κοινού του Δήμου Βόλου»» ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 192.820,00€ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%)».

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 9 Σεπτέμβριος, 2019