47Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 2/9/2021

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 47η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής , η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣσύμφωνα με την με αριθμό 59η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: 6ΤΤΡ46ΜΤΛ6-ΑΨ7), με θέμα «Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού»  την Δευτέρα, 6 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης περί διαγραφής οφειλών βάσει του άρθρου 174 του Ν.3463/2006.

2.  Λήψη απόφασης για διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών από κλήσεις ΚΟΚ.

3.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού διεθνή ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια και εγκατάσταση συστήματος αυτόματης διάθεσης ποδηλάτων».

4.   Λήψη απόφασης  για την  αποζημίωση  της Ευανθίας Βελισσαρίου

5.  Έγκριση του 2ου Α.Π.Ε. του Έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΛΝΤΕΡΙΜΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΤΩΝ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2020».

6.  Έγκριση του 2ου Α.Π.Ε. Του Έργου: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΟΔΩΝ ΕΤΟΥΣ 2020».

7.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2015».

8.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2016».

9.   Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: "ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2017".

10.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2018».

11.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΕΡΓΑ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2014».

12.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΕΡΓΑ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2015».

13.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΕΡΓΑ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2018».

14.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ-Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2017».

15.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ-Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2018».

16.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ-Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2019».

17.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΘΕΟΜΗΝΙΑ ΣΤΗ Δ.Κ. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

18.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΔΟΓΕΦΥΡΑΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ ΞΗΡΙΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΑΣ».

20.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «Παρεμβάσεις για τη βελτίωση πρόσβασης σε γεωργικές και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις στο Σέσκλο Δ.Ε. Αισωνίας – Δήμου Βόλου».

21.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «Παρεμβάσεις για τη βελτίωση πρόσβασης σε γεωργικές και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις στη Δ.Ε. Αγχιάλου – Δήμου Βόλου».

Δ/ΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝ. ΠΡΟΣΤ.-ΚΑΠΗ-Δ.ΥΓΕΙΑΣ

22.  Έγκριση απολογισμού του Δημοτικού Κοινωνικού Παντοπωλείου για το διάστημα από 1-1-2021 μέχρι και 30-6-2021.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 6 Σεπτέμβριος, 2021