49Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 21/9/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 49η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 25 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017.
2. Ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την εκτέλεση της προμήθειας πλαστικών σάκων απορριμμάτων του Δήμου Βόλου με ανοικτό δημόσιο ηλεκτρονικό διαγωνισμό για τα έτη 2017-2018.
3. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια αλατιού αποχιονισμού του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 59.520,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.
4. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια πλαστικών σάκων απορριμμάτων του Δήμου Βόλου» για τα έτη 2017 και 2018.
5. Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση της εκμετάλλευσης των δασικών συστάδων οξιάς για την περίοδο 2016-2020 του δάσους Αγ. Λαυρεντίου, σύμφωνα με την εγκεκριμένη «Μελέτη Διαχείρισης Δάσους Οξιάς Αγ. Λαυρεντίου Δ.Ε.
6. Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού οικοπέδου με  κτίριο-δημοτικό κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος επί της οδού Λεμάν στο Δημοτικό Πάρκο Νέων Παγασών
7. Υποβολή Πρακτικού αποσφράγισης προσφορών του Συνοπτικού Διαγωνισμού για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΣΤΕΓΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΗΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ (Σ.Υ.Δ.) ΠΑΙΔΟΠΟΛΗΣ» συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 39.369,00 € χωρίς Φ.Π.Α., ήτοι 48.817,56 € (συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24%) στα πλαίσια της ένταξης της πράξης «ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΕ ΔΥΟ ΚΤΙΡΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΠΑΙΔΟΠΟΛΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΔΟΜΗΣ ΣΥΔ» με κωδικό ΟΠΣ 5003656 στο Ε.Π. «ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 2014-2020» και ανάδειξη προσωρινού αναδόχου.
8. Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την ««Προμήθεια με τοποθέτηση Χριστουγεννιάτικου διάκοσμου για τις ανάγκες στολισμού της πόλης, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 168.640,00 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.».
9. Λήψη απόφασης για την χορήγηση ρύθμισης του Ν.4483/2017 στον κ.ΒΑΛΑΧΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

10. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια υδραυλικών υλικών".
11. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Εργασίες επισκευής λέβητα στο σχολικό συγκρότημα Φυτόκου".
12. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Εργασίες αποκατάστασης φθαρμένων εξαεριστήρων μόνωσης, πλακιδίων και μαρμάρων σε σποραδικά σημεία του 7ου Λυκείου Βόλου".
13. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Εργασίες επισκευής ιστών φωτεινής σηματοδότησης".
14. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Κιγκλίδωμα απλού σχεδίου για το πεζοδρόμιο μπροστά στην παιδική χαρά Αγριάς".
15. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια ανταλλακτικών ανελκυστήρων για σχολεία".
16. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια υδραυλικών υλικών για Δημοτικά Κτίρια του Δήμου Βόλου".
17. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια οργάνων παιδικής χαράς".
18. Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια λέβητα στο αντλιοστάσιο του Δήμου Βόλου".
19. Λήψη απόφασης κατάρτισης όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου “ΠΟΛΥΩΡΟΦΟ ΚΤΙΡΙΟ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΩΝ ΟΔΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ”

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ
20. Υποβολή πρακτικού αποσφράγισης οικονομικών προσφορών του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για "Προμήθεια πληροφοριακού συστήματος διαχείρισης στόλου οχημάτων του Δήμου Βόλου", ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 107.880,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 25 Σεπτέμβριος, 2017