49Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 28/11/2014

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 49η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 3 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Ρύθμιση οφειλών του αρ. 51 του Ν. 4257/2014, όπως τροποποιήθηκε με το άρθ. 24 του Ν. 4304/2014, οφειλετών του Δήμου με εφάπαξ καταβολή της κύριας οφειλής

2. Λήψη απόφασης για την έγκριση της διαδικασίας επίδοσης κατασχετηρίων εις χείρας τρίτων

3. Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού εσόδων- εξόδων έτους 2015 το Κληροδοτήματος Ιωάννου Κ. Χατζηιωάννου ή Χατζάκου

4. Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του υπαλλήλου Οικονόμου Δημητρίου. Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων.

5. Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2014 στο όνομα του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου.

6. Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2014 στο όνομα του υπαλλήλου Σκαρβέλη Βασιλείου

7. Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2014 στο όνομα της υπαλλήλου Τύρου Θεοφανής και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων

8.  Λήψη απόφασης για την απαλλαγή υπολόγων πάγιας προκαταβολής (Στούμπου Γεωργίου και Σπανού Μαρίας)

9.  Ορισμός συμβολαιογράφου για τη σύνταξη πράξης ανταλλαγής ακινήτων σύμφωνα με τις διατάζεις του άρθρου 190 του Δημοτικού και Κοινοτικού Κώδικα (Ν. 3463/2006)

10.  Λήψη απόφασης ανατροπής ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2014

11. Έγκριση πρακτικών διαγωνισμού και ανάθεση της μελέτης " Μελέτη στατικής επάρκειας σχολικού συγκροτήματος Φυτόκου"

12. Υποβολή πρακτικού διενέργειας πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την ανάθεση του έργου "Συντήρηση λεβήτων - καυστήρων δημοτικών κτιρίων έτους 2014"

13.  Λήψη απόφασης για τον ορισμό αντικαταστάτη μέλους Επιτροπής λόγω συνταξιοδότησης

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

14. Λήψη απόφασης για την άσκηση ή μη προσφυγής κατ΄αποφάσεων επιβολής προστίμου από το Λιμεναρχείο Βόλου σε βάρος του Δήμου Βόλου ως φορέα εκμετάλλευσης των πολυσύχναστων παραλιών του Δήμου.

15. Λήψη απόφασης για την παράσταση πολιτικής αγωγής κατά του Χρήστου Σιγάλα του Βασιλείου πρώην δημοτικού ταμία του Δήμου Βόλου

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ

Επιτροπή Ποιότητας Ζωής