49Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 26/9/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 49η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του συνοπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την "Ενιαιοποίηση συστημάτων κοινωνικής υποστήριξης και βελτίωση της προσβασιμότητας στο πολεοδομικό συγκρότημα του Βόλου" με κωδικό ΟΠΣ 5026212 στον άξονα προτεραιότητας "Υποδομές στήριξης και ανάπτυξης ανθρώπινου δυναμικού του Ε.Π. "Περιφερειακό Πρόγραμμα Θεσσαλίας 2014-2020" συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 51.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

2. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια  ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Παροχή υπηρεσιών για τη φύλαξη και ασφάλεια δημοτικών κτιρίων-εγκαταστάσεων του Δήμου Βόλου διάρκειας ενός (1) έτους, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 150.908,00€ με το Φ.Π.Α.».

3. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού Καταστήματος που βρίσκεται  έναντι της Άνω Πλατείας της Τ.Κ.  Άγ.Βλασίου Δ.Ε. Αρτέμιδας».

4. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση   του  δημοτικού καταστήματος στην πλατεία Αϊδινίου της Δ.Ε.Ν.Αγχιάλου».

5. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ «ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ» στην Άλλη Μεριά για την εναρμόνιση του με το Π.Δ. 99/2017.

6. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ «ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ» στα Άνω Λεχώνια για την εναρμόνιση του με το Π.Δ. 99/2017.

7. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΕΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ Κατηχωρίου για την εναρμόνιση του με το Π.Δ. 99/2017.

8. Έγκριση μελέτης με τίτλο  “Προμήθεια και τοποθέτηση δυο (2) μπασκετών καλαθοσφαίρισης σε αύλειο χώρο σχολικών συγκροτημάτων” .

9. Έγκριση μελέτης με τίτλο  “ Εργασίες απόφραξης φρεατίων, σιφωνιών κτλ. σε σχολικές μονάδες του Δήμου Βόλου”.

10. Έγκριση μελέτης με τίτλο “Προμήθεια υδραυλικών υλικών”.

11. Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)» .

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

12. Ορισμός συμβολαιογράφου για την κατάρτιση της συμβολαιογραφικής πράξης ακύρωσης του υπ’ αριθμ. 2406/2-3-2015 συμβολαίου της συμβολαιογράφου Πιπίνας Καλομέρα-πληρωμή της αμοιβής και των εξόδων.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 30 Σεπτέμβριος, 2019