49Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  4/8/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 49η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 8 Αυγούστου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το γ΄ τρίμηνο του έτους 2021 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

2     Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το δ΄ τρίμηνο του έτους 2021 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

3     Λήψη απόφασης για την   «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».

4     Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 2720/2022 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ).

5     Έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για τη διενέργεια ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Περισυλλογή, ημερήσια φιλοξενία-φροντίδα, επανένταξη και κτηνιατρική περίθαλψη αδέσποτων ζώων συντροφιάς (σκυλιών) στο δημοτικό ενδιαίτημα  στη θέση  Μαραθάς» διάρκειας δώδεκα μηνών, συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 110.248,40 συμπεριλαμβανομένου  ΦΠΑ (88.910,00 ευρώ άνευ ΦΠΑ)

6     Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΕΡΓΑ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».

7     Λήψη απόφασης έκδοσης εντάλματος προπληρωμής της ΕΔΑ ΘΕΣΣ για τις εργασίες μετατόπισης μειωτή φυσικού αερίου στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου.

8     Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και εγκατάσταση λέβητα στο Δημοτικό κτίριο Σπίρερ».

9       Έγκριση μελέτης με τίτλο «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΛΕΒΗΤΩΝ - ΚΑΥΣΤΗΡΩΝ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΚΤΙΡΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ 2022-23 ».

10    Έγκριση μελέτης με τίτλο   «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

11    Παράταση της συμβατικής προθεσμίας περαίωσης του έργου,  «Αποκαταστάσεις ζημιών δικτύων φωτεινής σηματοδότησης έτους 2021».

12    Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου: «ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΚΤΙΡΙΑΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ ΖΩΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

13    Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου: «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ Α’ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

14    Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου: ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ «Β’ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

15    Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου: «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ «ΝΕΦΕΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

Δ/ΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝ. ΠΡΟΣΤ.-ΚΑΠΗ-Δ.ΥΓΕΙΑΣ

16    Λήψη απόφασης για την Προέγκριση δαπανών.

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

17    Έγκριση της αριθμ. 121/2022 απόφασης του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου  σχετικά με «Έγκριση οικονομικών καταστάσεων – έκθεση ελέγχου ορκωτών ελεγκτών λογιστών έτους 2021».

18    Έγκριση της αριθμ. 122/2022 απόφασης του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου σχετικά με «Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης Προϋπολογισμού για το β΄ τρίμηνο του έτους 2022».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 8 Αύγουστος, 2022