4Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΒΟΛΟΣ 23/1/2015

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 4η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την

Τετάρτη, 28 Ιανουαρίου 2015 και ώρα 14:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

1.  Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου, οικονομικού έτους 2015.

2.  Λήψη απόφασης έγκρισης των υποχρεώσεων παρελθόντων οικονομικών ετών.

3.  Λήψη απόφασης ανατροπής των αποφάσεων ανάληψης υποχρέωσης - δέσμευσης πίστωσης οικονομικού έτους 2014.

4.  Λήψη απόφασης προέγκρισης δαπανών για την υλοποίηση διαφόρων εκδηλώσεων του

5.  Λήψη απόφασης για την επιστροφή αχρεωστήτως καταβληθέντων ποσών.

6.  Λήψη απόφασης για την εκμίσθωση κατ' εφαρμογή του Ν. 4182/2013, του διαμερίσματος του κληροδοτήματος "Κων/νου Απ. Αρχιμανδρίτου" που βρίσκεται στο Παλαιό Ψυχικό Αττικής.

7. Λήψη απόφασης έγκρισης και ψήφισης προϋπολογισμού χρήσης οικονομικού έτους 2015 του Κληροδοτήματος (Κεφαλαίου Αυτοτελούς Διαχείρισης) με την επωνυμία "Θεοδώρου Παπαγεωργίου" Τοπικής Κοινότητας Άνω Βόλου, Δ.Ε. Ιωλκού Δήμου Βόλου.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤ/ΞΗΣ

8.  Λήψη απόφασης για την αντικατάσταση εκπροσώπου του Δήμου Βόλου στις Αναπτυξιακές Συμπράξεις: α) Τοπικές δράσεις κοινωνικής ένταξης για ευάλωτες ομάδες και β) Τοπικά σχέδια για την απασχόληση, προσαρμοσμένα στις ανάγκες των τοπικών αγορών εργασίας.

9.   Λήψη απόφασης για την έγκριση θέσεων-κτιρίων για την τοποθέτηση μετρητών ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας από την Ελληνική Εταιρεία Ατομικής Ενέργειας.

10.   Λήψη απόφασης για τη διαγραφή επαγγελματία πωλητή λαϊκών αγορών.

11.   Λήψη απόφασης για τη χορήγηση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος εκμίσθωσης ποδηλάτων.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ  ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

12.  Λήψη απόφασης για τη συγκρότηση επιτροπής παραλαβής οχημάτων της Διεύθυνσης Καθαριότητας & Ανακύκλωσης, σύμφωνα με τις διατάξεις του Π.Δ. 28/80 για το έτος 2015.

13. Λήψη απόφασης για τη συγκρότηση τριμελών επιτροπών παραλαβής, σύμφωνα με τις διατάξεις του ΕΚΠΟΤΑ, για το έτος 2015, της Διεύθυνσης Καθαριότητας.

14. Λήψη απόφασης για τη συγκρότηση επιτροπών παραλαβής με τις διατάξεις του Π.Δ. 28/80 της Διεύθυνσης Καθαριότητας & Ανακύκλωσης και ορισμός δημοτικών συμβούλων για το έτος 2015.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ

15. Λήψη απόφασης συγκρότησης επιτροπής παραλαβής προμηθειών της Διεύθυνσης Κοιμητηρίων, σύμφωνα με τις διατάξεις του ΕΚΠΟΤΑ.

Ο Πρόεδρος του

Δημοτικού Συμβουλίου