4Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  19/1/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 4η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 23 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Κατάρτιση του Ολοκληρωμένου Προγράμματος Δράσης του Δήμου για το έτος 2023.

2.  Λήψη απόφασης για την «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».

3.  Υποβολή Πρακτικού Α΄+ Β΄ Φάσης (αποσφράγιση ηλεκτρονικών υποφακέλων με την ένδειξη «δικαιολογητικά συμμετοχής-τεχνική προσφορά» και «οικονομικής προσφοράς»),  για το έργο ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ της Κ.Σ. Π.Ε. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ / ΣΠΟΡΑΔΩΝ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ «ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ 2015-2016» – Κ.Σ. Π.Ε. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ / ΣΠΟΡΑΔΩΝ» Κωδ. Πράξης MIS (ΟΠΣ): 5000124 ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ «ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ 2018-2019» – Κ.Σ. Π.Ε. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ / ΣΠΟΡΑΔΩΝ» Κωδ. Πράξης MIS (ΟΠΣ): συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 149.690,00 € προ ΦΠΑ 185.615,60 € με ΦΠΑ.

4.  Αποδοχή του ορισμού συμβολαιογράφου για τη σύνταξη δανειστικών συμβολαίων από το Τ.Π. και Δανείων, ενταγμένων στο Ειδικό Αναπτυξιακό Πρόγραμμα «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ» για την εκτέλεση τριών έργων στο Δήμο Βόλου.

5.  Λήψη απόφασης για την διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών από μισθώματα.

6.  Λήψη απόφασης για την διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών από κλήσεις ΚΟΚ.

7.  Συγκρότηση επιτροπών παραλαβής προμηθειών και καλής εκτέλεσης εργασιών-υπηρεσιών για τις Δημοτικές και Τοπικές Κοινότητες του Δήμου Βόλου για το έτος 2023.

8.  Συγκρότηση Επιτροπών Διενέργειας Διαγωνισμών και Αξιολόγησης Προσφορών για Προμήθειες και Παροχή Υπηρεσιών, σύμφωνα με τον Ν. 4412/2016, για το έτος 2023.

9.  Συγκρότηση επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής προμηθειών της Διεύθυνσης Οικονομικών και Αυτοτελών Τμημάτων του Δήμου Βόλου για το έτος 2023.

10.  Συγκρότηση επιτροπής παραλαβής υπηρεσιών, εργασιών και μεταφορών της Διεύθυνσης Οικονομικών και Αυτοτελών Τμημάτων του Δήμου Βόλου για το έτος 2023.

11.  Λήψη απόφασης έγκρισης Φακέλου Δημόσιας Σύμβασης και Κατάρτισης Όρων Διακήρυξης για την ανάθεση της σύμβασης παροχής τεχνικών και λοιπών συναφών επιστημονικών υπηρεσιών με τίτλο «Τεχνικός Σύμβουλος για το έργο: ΜΟΝΑΔΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ» του Υποέργου  Α/Α 2 της Πράξης 5074866.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

12.  Λήψη απόφασης για την συγκρότηση επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής προμηθειών της Διεύθυνσης Υπηρεσίας Δόμησης για το έτος 2023.

13.  Λήψη απόφασης για την συγκρότηση επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής υπηρεσιών της Διεύθυνσης Υπηρεσίας Δόμησης για το έτος 2023.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

14.  Συγκρότηση Επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής προμηθειών της Διεύθυνσης Προγραμματισμού, Βιώσιμης Ανάπτυξης και Νέων Τεχνολογιών για το έτος 2023.

15.  Συγκρότηση Επιτροπής παραλαβής υπηρεσιών, εργασιών και μεταφορών της Διεύθυνσης Προγραμματισμού, Βιώσιμης Ανάπτυξης και Νέων Τεχνολογιών για το έτος 2023.

Δ/ΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝ. ΠΡΟΣΤ.-ΚΑΠΗ-Δ.ΥΓΕΙΑΣ

16.  Λήψη απόφασης για την Συγκρότηση Επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής προμηθειών της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας, ΚΑΠΗ και  Δημόσιας Υγείας για το έτος 2023.

17.  Λήψη απόφασης για την Συγκρότηση Επιτροπής παραλαβής υπηρεσιών, εργασιών και μεταφορών της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας, ΚΑΠΗ και  Δημόσιας Υγείας για το έτος 2023.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

18.  Λήψη απόφασης για την συγκρότηση επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής Προμηθειών  της Διεύθυνσης Βιώσιμης Κινητικότητας για το έτος 2023.

19.  Λήψη απόφασης για την συγκρότηση επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής Υπηρεσιών της Διεύθυνσης Βιώσιμης Κινητικότητας για το έτος 2023.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 23 Ιανουάριος, 2023