4Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  26/3/2021

Σας προσκαλούμε στην 4η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Τρίτη, 30 Μαρτίου 2021 και ώρα 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

1.  Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Αμφιδρόμηση της γέφυρας του Κραυσίδωνα στο ύψος της οδού Μητροπολίτου Γρηγορίου.

2.  Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Κωνσταντά.

3.  Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Γάτσου.

4.  Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός γενικής θέσης από-επιβίβασης στην οδό Γαζή, για την εταιρία ενοικιάσεως αυτοκινήτων GP Premioum.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

5.  Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δένδρου (Ακακία) επί της οδού Γαλλίας 95 στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κ. Διαμαντή Δημητρίου.

6.  Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δένδρου (Ακακία) επί της οδού Ιατρού Τζάνου στο Δήμο Βόλου κατόπιν αίτησης κ. Καραθάνου Αθανάσιου.

7.  Λήψη απόφασης για την κοπή δύο δένδρων (Λεύκες) εντός του πάρκου Νεαπόλεως στο Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κ. Καραλή Σπυρίδωνα.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

8. Τροποποίηση ρυμοτομικού σχεδίου πόλεως στο Ο.Τ.1187 της συνοικίας Νεαπόλεως της Δ.Ε. Βόλου του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ