50Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 13/10/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 50η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 12:45 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση σχεδίων οικονομικού προϋπολογισμού και τεχνικού προγράμματος του Δήμου για το έτος 2017.
2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2016.
3. Υποβολή πρακτικού Α' φάσης (αποσφράγιση προσφορών-έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής και τεχνικών προσφορών) του ανοικτού διεθνή ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια διαφόρων ειδών για το ΕΠ1 επισιτιστικής και βασικής υλικής συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας προς τους Απόρους (ΤΕΒΑ)" ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 2.127.522,51€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

4. Υποβολή επικαιροποιημένων δικαιολογητικών συμμετοχής της εταιρείας Σπυρίδων Τσιρνόβας & ΣΙΑ Ε.Ε του δημόσιου διαγωνισμού του έργου "Επισκευή στέγης κτιρίου Σπίρερ".
5. Αποδοχή δωρεάς φωτιστικών σωμάτων οδών τεχνολογίας led.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
6. Λήψη απόφασης για την ματαίωση του πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού "Εργασίες κλαδέματος σε αστικό και περιαστικό Πράσινο του Δήμου Βόλου για τα έτη 2016-2017 (διακήρυξη 82102-23/09/16) λόγω αλλαγής της Νομοθεσίας περί προμηθειών".

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Δευτέρα, 17 Οκτώβριος, 2016