50Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 3/10/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 50η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 7 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του Ανοιχτού Δημόσιου Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για «Προμήθεια Χριστουγεννιάτικου διάκοσμου 2019», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 148.800,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

2. Υποβολή πρακτικού διενέργειας συνοπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την «Επιστημονική, συμβουλευτική και τεχνική υποστήριξη του επικεφαλής εταίρου Δήμου Βόλου της Κ.Σ. Π.Ε. Μαγνησίας/Σποράδων για τον συντονισμό και οργάνωση των δράσεων  (Τρόφιμα – Βασική Υλική Συνδρομή - Συνοδευτικά Μέτρα)για τα έτη 2019 & 2020>>,στα πλαίσια της πράξης «Αποκεντρωμένες προμήθειες τροφίμων και βασικής υλικής συνδρομής, διοικητικές δαπάνες και παροχή συνοδευτικών μέτρων 2018-2019-ΠΕ Μαγνησίας/Σποράδων» με Κωδικό ΟΠΣ  5029310 του Επιχειρησιακού Προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας προς τους απόρους (ΤΕΒΑ) 2014-2020 συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 74.400,00€ με το ΦΠΑ.

3. Έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού για την «Προβολή, επικοινωνία και διαφήμιση ως τουριστικού προορισμού της πόλης του Βόλου, των εκδηλώσεων και δράσεων του Δήμου, για την περίοδο των Χριστουγέννων 2019 και της Πρωτοχρονιάς 2020».

4. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση των δαπανών και  των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου».

5. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση των δαπανών και  των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του υπαλλήλου Μαρίτση Επαμεινώνδα».

6. Λήψη απόφασης σχετικά με την “Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση   έκτασης 600,00 τ.μ.  στη θέση «ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ» της Δ.Ε. Μακρινίτσας  για την εγκατάσταση   ιστών (κεραιών) και εξοπλισμού αναμετάδοσης τηλεπικοινωνιών, δικτύου κινητής τηλεφωνίας”.

7. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΛΝΤΕΡΙΜΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΤΩΝ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2019».

8. Έγκριση απ’ ευθείας ανάθεσης του έργου με τίτλο «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΧΑΡΑΣ ΣΤΙΣ ΓΛΑΦΥΡΕΣ Δ.Ε. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ»,  προϋπολογισμού 14.516,47 Ευρώ πλέον του ΦΠΑ 24%  ( 18.000,42 Ευρώ με το ΦΠΑ).

9. Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

10. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ «ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ»ΣΤΗΝ ΆΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

11. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ «ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ» ΣΤΑ ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

12. Λήψη απόφασης σχετικά με τον «Εξωδικαστικό συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στον κ. Αγγελή Αντώνιο για ζημιές που υπέστη το με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΙ 6783 μάρκας NISSAN JUKE ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητό του».

13. Λήψη απόφασης σχετικά με τον “Εξωδικαστικό συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στον κ. Μαλαμούλη Ιωάννη για ζημιές που υπέστη το με αριθμό κυκλοφορίας ΡΙΤ 3695 (μάρκας MERCEDES), ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητό του.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 7 Οκτώβριος, 2019