51Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 10/10/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 51η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 14 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Έγκριση της με αριθμ. 364/2019 απόφασης που αφορά στην αύξηση της τακτικής επιχορήγησης από τον Δήμο στον Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. όπως αναλυτικά περιγράφεται στην απόφαση.

2. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2019.

3. Λήψη απόφασης για την εξειδίκευση της πίστωσης του συνοπτικού διαγωνισμού, για την «Προβολή, επικοινωνία και διαφήμιση ως τουριστικού προορισμού της πόλης του Βόλου, των εκδηλώσεων και δράσεων του Δήμου, για την περίοδο των Χριστουγέννων 2019 και της Πρωτοχρονιάς 2020» προϋπολογισμού δαπάνης 74.400,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

4. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού για την «Προβολή, επικοινωνία και διαφήμιση ως τουριστικού προορισμού της πόλης του Βόλου, των εκδηλώσεων και δράσεων του Δήμου, για την περίοδο των Χριστουγέννων 2019 και της Πρωτοχρονιάς 2020» προϋπολογισμού δαπάνης 74.400,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

5. Λήψη απόφασης για την επιχορήγηση πολιτιστικών, αθλητικών συλλόγων και σωματείων.

6. Υποβολή Πρακτικών του Ανοικτού Δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού «Εξοπλισμός πρόσβασης & εξυπηρέτησης αναγκών ΑμεΑ σε παραλίες του Δήμου Βόλου, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 198.548,80€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.»

7. Υποβολή Β' Πρακτικού – Αποσφράγιση φακέλου οικονομικών προσφορών του Ανοιχτού Δημόσιου Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την "Προμήθεια Φυτών του Δήμου Βόλου".

8. Λήψη απόφασης για την έκπτωση αναδόχου και ματαίωση του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Λειτουργία Στέγης Υποστηριζόμενης Διαβίωσης σε κτίριο της πρώην Παιδόπολης Αγριάς».

9. Λήψη απόφασης για την έγκριση πρακτικού Α' Φάσης( αποσφράγιση φακέλλων δικαιολογητικών συμμετοχής-τεχνικών προσφορών) του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια αναλωσίμων υλικών για εκτυπωτές, φωτοαντιγραφικά και Φαξ του Δήμου Βόλου" για ένα (1) έτος προϋπολογισμού 117.813,64€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

10. Υποβολή 1ου Πρακτικού – Έλεγχος δικαιολογητικών, Τεχνικών προσφορών και άνοιγμα Οικονομικών προσφορών του διαγωνισμού για την «Προμήθεια επίπλων του Δήμου Βόλου» προϋπολογισμού δαπάνης 35.891,80€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

11. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια μηχανήματος εμφακέλωσης και οθονών Η/Υ για το Δήμο Βόλου».

12. Λήψη απόφασης για την έγκριση μετακίνησης στην Αθήνα του Γενικού Γραμματέα του Δήμου στην συνάντηση με τον Υπουργό Εργασίας στο πλαίσιο υλοποίησης του Επιχειρησιακού Προγράμματος Ι “Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας προς τους Απόρους – ΤΕΒΑ”.

13. Έγκριση συμμετοχής Γενικού Γραμματέα του Δήμου Βόλου στο Συνέδριο : «Χρηματο-Οικονομική Διοίκηση & Διαχείριση στην Τοπική Αυτοδιοίκηση», που διοργανώνεται από την Πανελλήνια Ένωση Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης “Κλεισθένης”, τον Δήμο Ναυπακτίων και τον Φορέα Επιμόρφωσης Στελεχών της Αυτοδιοίκησης Forum Training, στη Ναύπακτο στις 1-2 Νοεμβρίου.

14. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ»

15. Υποβολή πρακτικού αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού για την υπηρεσία «Εργασίες Επιθεώρησης, Συντήρησης και αναγόμωσης πυροσβεστήρων για τα Σχολικά κτίρια έτους 2019 και για τα Δημοτικά κτίρια έτους 2019».

16. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΕΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΤΗΧΩΡΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

17. Λήψη απόφασης για την “Τροποποίηση της 425/2019 Α.Ο.Ε. 30-8-2019”.

18. Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)».

19. Έγκριση μελέτης με τίτλο  “ Προμήθεια μικροϋλικών ”.

20. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια βιδών».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

21. Λήψη απόφασης για την χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας  (τριτανακοπή Δήμου Νοτίου Πηλίου).

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 14 Οκτώβριος, 2019