51Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  11/8/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 51η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, την Τετάρτη, 16 Αυγούστου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Δ.Κ. Διμηνίου Στρούγκη Ιωάννη.
  2. Λήψη απόφασης για την προέγκριση δαπανών του Τμήματος Δημοσίων Σχέσεων.
  3. Λήψη απόφασης σχετικά με την κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος στην Κάτω Πλατεία Δράκειας Δ.Ε. Αγριάς.
  4. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Ασφάλιση οχημάτων, μηχανημάτων και μοτοποδηλάτων του Δήμου Βόλου για διάστημα δύο ετών», ενδεικτικού προϋπολογισμού συνολικού ποσού ενενήντα τεσσάρων χιλιάδων εξήντα ευρώ και είκοσι τεσσάρων λεπτών (94.060,24€).
  5. Λήψη απόφασης σχετικά με την κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του ελαιοπερίβολου στη θέση «Μυροβίλι» της Τοπικής Κοινότητας Κάτω Λεχωνίων της ΔΕ Αρτέμιδας.
  6. Λήψη απόφασης σχετικά με την κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στη θέση «Μαγούλες» Νέων Παγασών Βόλου.
  7. Λήψη απόφασης σχετικά με την κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση τμήματος εμβαδού 3.812,20 τ.μ. της δημοτικής έκτασης που βρίσκεται στους πρόποδες του λόφου Γορίτσας στον Βόλο.
  8. Λήψη απόφασης σχετικά με την κατάρτιση όρων διακήρυξης δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στη θέση «Σωρός» Νέων Παγασών Βόλου.

1. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2023».
  2. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2023».
  3. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2023».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1. Λήψη απόφασης αναφορικά με την αναγγελία απαιτήσεων σε διενεργούμενο στις 17-01-2024 αναγκαστικό πλειστηριασμό ακινήτου οφειλετών του Δήμου Βόλου.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 16 Αύγουστος, 2023