52Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 17/12/2015

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 52η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 21 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Λήψη απόφασης για την ανατροπή ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2015.
2 Λήψη απόφασης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2015.
3 Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015
4 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης (τεχνική έκθεση, ενδεικτικός προϋπολογισμός,τεχνικές προδιαγραφές, συγγραφή υποχρεώσεων) και κατάρτιση όρων διακήρυξης πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την εκτέλεση της υπηρεσίας "Μίσθωση χημικών τουαλετών για τις ανάγκες των λαϊκών αγορών διάρκειας ενός (1) έτους από την υπογραφή της σύμβασης & του προγράμματος Γαλάζιες Σημαίες από την 1-6-2016 έως 15-9-2016" συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 66.930,45€ (συμπεριλαμβανομένου του
5 Υποβολή πρακτικού πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την εκτέλεση της εργασίας "Απομαγνητοφώνηση-επεξεργασία-σελιδοποίηση και βιβλιοδεσία των πρακτικών των συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου, της Οικονομικής Επιτροπής & της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής ετών 2014 και 2015 ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού 70.848,00€ (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ).
6 Υποβολή πρακτικού δημοσίου ανοικτού διαγωνισμού για την Προμήθεια ηλεκτρονικών υπολογιστών και περιφερειακών συσκευών για τις ανάγκες των Διευθύνσεων του Δήμου Βόλου.
7 Έγκριση του αποτελέσματος της μειοδοτικής δημοπρασίας για τη μίσθωση κτιρίου για τη στέγαση και λειτουργία του Γ' Παραρτήματος ΚΑΠΗ στη Ν. Δημητριάδα Βόλου
8 Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση έκτασης 500τμ στη θέση "Αηδονάκι" του οικισμού Χανίων της Τοπικής Κοινότητας Δράκειας Δ.Ε. Αγριάς, για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας
9 Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης πέντε (5) στρεμμάτων στη θέση "Πάτωμα-Πεδινές Βοσκές" εντός του χώρου της κοινής βοσκής εμβαδού 269 στρέμματα και 687 τμ με ΚΑΕΚ 350572002008 της Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου.
10 Προέλεγχος προϋπολογισμού του Κληροδοτήματος με την επωνυμία "Θεοδώρου Παπαγεωργίου" οικονομικού έτους 2016

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
12 Έγκριση της άσκησης αναίρεσης κατά της υπ αριθμ. 205/2013 απόφασης του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Βόλου και εξουσιοδότηση της δικηγόρου του Δήμου να παραστεί ενώπιον του Αρείου Πάγου προς υποστήριξη της.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Δευτέρα, 21 Δεκέμβριος, 2015