52Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

ΠΡΟΣ
Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 52η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Λήψη απόφασης για την επιχορήγηση πολιτιστικών, αθλητικών συλλόγων και σωματείων.

2 Έγκριση πρακτικού πλειοδοτικού διαγωνισμού για την εκποίηση 100 εγκαταλελειμμένων οχημάτων.

3 Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του συνοπτικού διαγωνισμού για «Εργασίες ταφών-εκταφών στα Κοιμητήρια της Διεύθυνσης Κοιμητηρίων και των Περιφερειακών Κοιμητηρίων των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 58.999,20 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.”

4 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια πλαστικών σάκων απορριμμάτων του Δήμου Βόλου».

5 Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος εμβαδού 16 τ.μ. εντός του παραλιακού πάρκου της Νέας Αγχιάλου της Δ.Κ. Νέας Αγχιάλου».

6 Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση δύο (2) δημοτικών αγροκτημάτων στη θέση «Αλώνια» Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου».

7 Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

8 Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΣΕΩΝ, ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΕΤΟΥΣ 2019».

9 Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου για την υπηρεσία «Εργασίες Επιθεώρησης, Συντήρησης, Ρύθμισης, μέτρησης, ανάλυσης των καυσαερίων και επισκευή καυστήρων για τα Σχολικά κτίρια και για τα Δημοτικά κτίρια για τα έτη 2019-2020».

10 Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΓΗ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΡΑΚΕΙΑ Δ.Ε. ΑΓΡΙΑΣ - ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ.

11 Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΓΗ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΑ ΓΛΑΦΥΡΑ Δ.Ε. Ν. ΙΩΝΙΑΣ - ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ.

12 Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΓΗ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑΡΙΑ (ΘΕΣΗ ΚΟΥΤΣΙΜΠΙΤΣΑ) Δ.Ε. ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ - ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ.

13 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Εργασίες συντήρησης πυροσβεστήρων σε Δημοτικά Κτίρια".

14 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Εργασίες συντήρησης πυροσβεστήρων σε Σχολικά Κτίρια".

15 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια εξαρτημάτων πυροσβεστικών μέσων σε Δημοτικά Κτίρια".

16 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια εξαρτημάτων πυροσβεστικών μέσων σε Σχολικά Κτίρια".

17 Έγκριση μελέτης με τίτλο " Προμήθεια σιδηρικών ειδών".

18 Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια και τοποθέτηση πληροφοριακών πινακίδων παιδικών χαρών".

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 21 Οκτώβριος, 2019