53Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  14/10/2021

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 53η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»- την Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Έγκριση πρακτικού της Α΄ φάσης διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού «Ένα ολοκληρωμένο ευφυές σύστημα έγκαιρης πυρανίχνευσης για την περιοχή των δασών του Δήμου Βόλου».

2.  Έγκριση πρακτικού  Α΄ φάσης διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού «iArea – Ανάπτυξη Ολοκληρωμένης Ψηφιακής Διαδραστικής Εφαρμογής Κινητών Συσκευών για την Προβολή των Τοπικών Φυσικών και Πολιτιστικών Τουριστικών Πόρων της περιοχής του Δήμου Βόλου».

3.  Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 690/2021 ΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ).

4.  Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 691/2021 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ).

5.  Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 2056/2021 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ).

6.  Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 3069/2021 ΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ).

7.  Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 3724/2021 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ).

8.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Δ.Κ. Νέας Ιωνίας Αλεξίου Στυλιανού.

9.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του δημόσιου συνοπτικού διαγωνισμού για την υπηρεσία: «ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ», προϋπολογισμού 73.122,80€  συμπ. Φ.Π.Α. 24%.

10.  Έγκριση του 1ου Α.Π.Ε. του έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ - Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2021».

11.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής & Οριστικής Παραλαβής του Έργου:  «Στεγανοποίηση οροφής Δημοτικού κτιρίου ΚΑΠΗ «ΘΕΟΦΙΛΟΣ».

12.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Εκτέλεση  ηλεκτρολογικών εργασιών».

13.  Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια  λαμπτήρων οδικής κυκλοφορίας".

14.  Έγκριση μελέτης με τίτλο " Προμήθεια φανών και οπτικών συστημάτων φωτεινής σηματοδότησης".

15.  Έγκριση μελέτης με τίτλο « Προμήθεια & τοποθέτηση ανταλλακτικών γηπέδου καλαθοσφαίρισης».

16.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες εφαρμογής πολυουρεθανικού υλικού σε εξωτερικό γήπεδο καλαθοσφαίρισης  και πετοσφαίρισης».

17.  Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια χημικών υλικών για συντριβάνια του Δήμου Βόλου".

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠ. ΟΙΚ. ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

18.  Προέγκριση για την παροχή υπηρεσίας - Έντυπη καταχώριση προώθησης του προορισμού και εξειδίκευση πίστωσης οικονομικού προϋπολογισμού του έτους 2021.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 18 Οκτώβριος, 2021