54Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 3/11/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 54η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής τη Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 12:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2016.
2. Έκθεση αποτελεσμάτων του προϋπολογισμού του Δήμου για το Γ' τρίμηνο του έτους 2016 για τον έλεγχο υλοποίησης του.
3. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2016.
4. Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση έκτασης 50τ.μ. στο νοτιοδυτικό τμήμα του οικοπέδου που βρίσκεται στις οδούς Λαμπράκη-Σαρανταπόρου-Παπακυριαζή στη συνοικία των Παλαιών Βόλου.
5. Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση έκτασης 18τμ. περίπου, που βρίσκεται πλησίον Κοιμητηρίου Σέσκλου της Δ.Ε. Αισωνίας.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
6. Παράσταση πολιτικής αγωγής του Δήμου κατά Φανής Χασιώτου, Χριστίνας Περγαμηνέλη, Αλέξανδρου Αλεξανδρίδη και Κων/νου Στάμου.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Δευτέρα, 7 Νοέμβριος, 2016