55Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  1/9/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 55η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 5 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την   «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».

2.  Υποβολή Πρακτικού διενέργειας Ανοικτού Διεθνούς Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την υπηρεσία «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΑΦΩΝ-ΕΚΤΑΦΩΝ ΣΤΑ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ ΤΩΝ Δ.Ε. ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ» ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ: 89.937,20€  ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΤΟΥ Φ.Π.Α.

3.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της  δημοπρασίας  για  την  εκμίσθωση  του με αριθμό 4 (εμβαδού 26,66τμ) καταστήματος-ανθοπωλείου του Δημοτικού Κοιμητηρίου «Κούκος».

4.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της  δημοπρασίας  για  την  εκμίσθωση δημοτικού  χώρου στη θέση «Άγιος Γεώργιος» της Τ.Κ. Άνω   Βόλου της Δ.Ε. Ιωλκού».

5.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας εκμίσθωσης ακινήτου (διαμέρισμα Β1) επί της οδού Μαυροκορδάτου 40 στο Βόλο, ιδιοκτησίας  κληροδοτήματος «Χρυσούλα Ζώγια».

6.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του νέου προσωρινού αναδόχου του έργου με τίτλο:  «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΑΛΚΥΟΝΗ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

7.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών προσωρινού αναδόχου του έργου «ΕΡΓΑ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».

8.  Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».

9.  «Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)»

10.  «Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

11.  Έγκριση μελέτης προμήθειας «ΔΡΑΣΕΙΣ ΕΞΥΠΝΗΣ ΠΟΛΗΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ» στο πλαίσιο υποβολής πρότασης του Δήμου Βόλου  στη Δράση 16854 Έξυπνες πόλεις, Άξονας 2.2 - Ψηφιακός μετασχηματισμός του κράτους του Προγράμματος Εθνικό Σχέδιο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας Ελλάδα 2.0  που θα χρηματοδοτηθεί από το Ταμείο Ανάκαμψης.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

12.  Αναγγελία απαιτήσεων σε διενεργούμενο στις 07-12-2022 αναγκαστικό πλειστηριασμό ακινήτου.

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

13.  Έγκριση της αριθμ. 150/2022 απόφασης του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου σχετικά με την 6η αναμόρφωση προϋπολογισμού έτους 2022.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 5 Σεπτέμβριος, 2022