56Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 20/10/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 56η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 25 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017.
2. Λήψη απόφασης σχετικά με την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2017.
3. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό των οικονομικών όρων παραχώρησης μέρους της πλατείας Ρήγα Φεραίου για την δημιουργία Χριστουγεννιάτικου Θεματικού πάρκου.
4. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων – Εξόδων χρήσης 2018 Κληροδοτήματος «Κων/νου Απ. Αρχιμανδρίτη»
5. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων – Εξόδων χρήσης 2018 Κληροδοτήματος «Αποστόλου Δράκου του Αλεξάνδρου»
6. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων – Εξόδων χρήσης 2018 Κληροδοτήματος «Ιωάννου Κ.Χατζηιωαννου ή Χατζάκου»
7. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων – Εξόδων χρήσης 2018 Κληροδοτήματος «Χρυσούλα Ζώγια»
8. Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης του συνοπτικού διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΣΤΕΓΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΗΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ (Σ.Υ.Δ.) ΠΑΙΔΟΠΟΛΗΣ» συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 39.369,00 € χωρίς Φ.Π.Α. , ήτοι 48.817,56 € (συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24%) στα πλαίσια της ένταξης της πράξης «ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΕ ΔΥΟ ΚΤΙΡΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΠΑΙΔΟΠΟΛΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΔΟΜΗΣ ΣΥΔ» με κωδικό ΟΠΣ 5003656 στο Ε.Π.  «ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 2014-2020»

9. Υποβολή πρακτικού Β' φάσης συνοπτικού διαγωνισμού για την υπηρεσία με τίτλο: "Εργασίες Επιθεώρησης ,συντήρησης ,ρύθμισης ,μέτρησης, ανάλυσης των καυσαερίων και επισκευή καυστήρων για τα σχολικά και για τα δημοτικά κτίρια έτους 2017" προϋπολογισμού 24.539,60€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α 24%
10. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια και τοποθέτηση υλικών για τη δημιουργία ενός νέου δικτύου στο κτήριο Volos-INFO
11. Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου 'Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)".

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
12. Λήψη απόφασης σχετικά με την χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για την απόκρουση της αγωγής του Απόστολου Δήμτσα κατά του Δήμου.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 25 Οκτώβριος, 2017