57Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  7/11/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 57η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση των δαπανών και  των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου».

2. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του πρακτικού της  πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος, που βρίσκεται έναντι της Άνω Πλατείας της Τ.Κ.  Αγ. Βλασίου Δ.Ε. Αρτέμιδας».

3. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια διεθνούς ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης και θέρμανσης, λιπαντικών και πρόσθετων για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου, της Δ.Ε.Υ.Α.Μ.Β., του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ., της Κ.Ε.Κ.Π.Α. – Δ.Ι.Ε.Κ., της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ» ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης τριών εκατομμυρίων διακοσίων εβδομήντα δύο χιλιάδων διακοσίων είκοσι ενός ευρώ και εξήντα εφτά λεπτών, (3.272.221,67€) συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 24%,  διάρκειας δύο (2) ετών από την υπογραφή της σύμβασης.

4. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΛΝΤΕΡΙΜΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΤΩΝ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2019».

5. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΟΔΩΝ ΕΤΟΥΣ 2019».

6. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΥ ΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΘΕΣΕΩΝ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΚΑΙ ΔΙΑΠΛΑΤΥΝΣΗ ΤΟΥ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ».

7. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης συνοπτικού διαγωνισμού του έργου «ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΥΛΕΙΩΝ ΧΩΡΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ».

8. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ & ΛΟΙΠΟΥ Η/Μ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΥ-ΠΟΛΥΧΩΡΟΥ ΒΟΛΟΥ.

9. Λήψη απόφασης περί συγκρότησης Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου «ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ & ΛΟΙΠΟΥ Η/Μ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΥ – ΠΟΛΥΧΩΡΟΥ ΒΟΛΟΥ».

10. Έγκριση της μελέτης, έγκριση των τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση των όρων διακήρυξης του ανοικτού ηλεκτρονικού διεθνή διαγωνισμού (άνω των ορίων) με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ» προϋπολογισμού 517.298,24  ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

11. Επανακατάρτιση των όρων διακήρυξης του συνοπτικού διαγωνισμού με τίτλο «¨Εργασίες Επιθεώρησης, Συντήρησης, Ρύθμισης, μέτρησης, ανάλυσης των καυσαερίων και επισκευή καυστήρων¨ για τα Σχολικά κτίρια  και για τα Δημοτικά κτίρια για τα έτη 2019-2020» προϋπολογισμού 24.539,60  Ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

12. Τροποποίηση  της υπ’αριθμ.507/2019 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Βόλου για την έγκριση της απ’ ευθείας ανάθεση του έργου με τίτλο «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΧΑΡΑΣ ΣΤΙΣ ΓΛΑΦΥΡΕΣ Δ.Ε. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ»,  προϋπολογισμού 14.516,47 Ευρώ πλέον του ΦΠΑ 24%    ( 18.000,42 Ευρώ με ΦΠΑ).

13.  Έγκριση μελέτης  με τίτλο “Προμήθεια υλικών συντήρησης πυροσβεστήρων για το Δημοτικό κτίριο “Δια Βίου Μάθησης”.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 11 Νοέμβριος, 2019