57Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ , 1/11/2021

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 57η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»,  την Παρασκευή, 5 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την έγκριση σχεδίου οικονομικού προϋπολογισμού του Δήμου για το έτος 2022.

2.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια αλατιού αποχιονισμού για τα έτη 2021-2023», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 58.884,30€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

3.  Επανυποβολή πρακτικών ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης των προσωρινών αναδόχων «Β. ΚΑΥΚΑΣ Α.Ε.» και «ΠΑΝ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε.» για τον διεθνή ανοικτό διαγωνισμό (άνω των ορίων), μέσω του ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ (Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.), με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα, από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής, για την προμήθεια με τίτλο: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ», προϋπολογισμού 529.703,20€ (με Φ.Π.Α) και ανάκληση των υπ΄ αριθ. 943/2021 και 944/2021 αποφάσεων της Οικονομικής Επιτροπής

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

4.  Έγκριση της υπ' αριθ.185/2021 απόφασης του Διοικητικού Συμβουλίου του Δημοτικού Οργανισμού Εκπαίδευσης Παιδιού,  Αθλητισμού και Πολιτισμού – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου (Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ.) σχετικά με "Έγκριση παράτασης κατά δώδεκα (12) μήνες της από 12-1-2021 Προγραμματικής Σύμβασης για την Πράξη 7, ¨Προμήθεια υλικών για αναβάθμιση των αθλητικών χώρων του Ν.Π.Δ.Δ. Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας¨".

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Παρασκευή, 5 Νοέμβριος, 2021