58Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 24/11/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 58η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής τη Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 13:15 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Διαμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου Βόλου,έτους 2017 έπειτα από την ενσωμάτωση του σχεδίου προϋπολογισμού της αριθ.433/2016 απόφασης της οικονομικής επιτροπής στην ηλεκτρονική βάση δεδομένων του ΥΠΕΣ
2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2016.
3. Ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την παροχή της υπηρεσίας "Φύλαξη του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας" για δύο (2) μήνες.
4. Λήψη απόόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια αναλώσιμων μεταφορικών μέσων του Δήμου Βόλου διάρκειας ένος (1) έτους", ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 44.466,51€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α
5. Κατάρτιση όρων διακήρυξης για εκμίσθωση διαμερίσματος κληροδοτήματος «Κων/νου Απ. Αρχιμανδρίτου» που βρίσκεται στο Παλαιό Ψυχικό Αττικής.
6. Υποβολή πρακτικού Διαγωνισμού (Β' Φάση-Αποσφράγιση Οικονομικών Προσφορών)για τον ανοιχτό διεθνή ηλεκτρονικό διαγωνισμό "Προμήθεια υγρών καυσίμων,κίνησης (πετρέλαιο κίνησης και αμόλυβδη βενζίνη),και πετρελαίου θέρμανσης για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου,της Σχολικής Επιτροπής Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & Της Σχολικής Επιτροπής Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ,και λιπαντικών του Δήμου Βόλου & της Δ.Ε.Υ.Α.Μ ΒΟΛΟΥ"διάρκειας ενός (1) έτους από την υπογραφή της σύμβασης,ενδεικτικού προθπολογισμού 1.070.244,22€(με το Φ.Π.Α)
7. Απευθείας ανάθεση της παροχής υπηρεσίας "Φύλαξη του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Βίας "για διάστημα δυο (2) μηνών, για κάλυψη έκτακτης ανάγκης.
8. "Έγκριση απόδοσης λογαριασμού Εντάλματος Προπληρωμής"

9. Υποβολή πρακτικού Ελέγχου και έγκρισης των επικαιροποιημένων δικαιολογητικών του προσωρινού μειοδότη “Καλφόπουλος Ιωάννης – Μούτσιος Αθανάσιος Ε.Ε. ¨η ΕΥΠΛΟΥΣ Ε.Ε.»,
10. Λήψη απόφασης σχετικά με την υποβολή πρακτικού δημόσιου συνοπτικού διαγωνισμού του έργου: « Διαμόρφωση περιβαλλοντικού χώρου αναψυκτηρίου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο »

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ