58Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  15/11/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 58η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 20 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2019.

2. Λήψη απόφασης προέγκρισης δαπανών για την υλοποίηση διαφόρων εκδηλώσεων του Δήμου.

3. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του συνοπτικού διαγωνισμού για «Προβολή, επικοινωνία και διαφήμιση ως τουριστικού προορισμού της πόλης του Βόλου, των εκδηλώσεων και δράσεων του Δήμου, για την περίοδο των Χριστουγέννων 2019 και της Πρωτοχρονιάς 2020» προϋπολογισμού δαπάνης 74.400,00€ (συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%).

4. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης των προσωρινών αναδόχων του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού «Εξοπλισμός πρόσβασης & εξυπηρέτησης αναγκών ΑμεΑ σε παραλίες του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 198.548,80€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

5. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια συνοπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια αλατιού αποχιονισμού του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 58.884,30€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

6. Λήψη απόφασης σχετικά με την  έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού, για την προμήθεια αδειών χρήσης και παροχή υπηρεσιών για το σύνολο των εργασιών που αφορούν «Διαδικτυακό (cloud) πληροφοριακό σύστημα για την ηλεκτρονική αγορά εισιτηρίων παρόδιας ελεγχόμενης στάθμευσης μέσω εφαρμογής έξυπνων κινητών τηλεφώνων (mobile app) και την διενέργεια ελέγχων και βεβαίωσης παραβάσεων με χρήση φορητών συσκευών», συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 49.600,00€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.

7. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου για την υπηρεσία «Εργασίες Επιθεώρησης, Συντήρησης και αναγόμωσης πυροσβεστήρων για τα Σχολικά κτίρια έτους 2019 και για τα Δημοτικά κτίρια έτους 2019».

8. Υποβολή πρακτικού αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του συνοπτικού διαγωνισμού του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019» προϋπολογισμού 50.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

9. Υποβολή ορθής επανάληψης πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΛΕΙΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

10. Λήψη απόφασης για την νομική υποστήριξη του κ. Δημάρχου Βόλου ενώπιον του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Βόλου κατά την δικάσιμο της 25-11-2019.

11. Λήψη απόφασης για την νομική υποστήριξη του κ. Δημάρχου Βόλου ενώπιον του Τριμελούς Εφετείου Πλημμελημάτων Λάρισας κατά την δικάσιμο της 26-11-2019.

Ο Αντιπρόεδρος της

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ