58Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 5/11/2021

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 58η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»,  την Τετάρτη, 10 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ. Αγίου Βλασίου Καπότου Νικολάου.

2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ. Ανακασιάς Μαρμαρά Ιωάννη.

3. Λήψη απόφασης για τη μετακίνηση της άμισθης Αντιδημάρχου Τουρισμού κας Μποντού-Τοκαλή Γεωργίας στη Θεσσαλονίκη.

4. Λήψη απόφασης για την έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου:  “ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΖΗΜΙΩΝ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΕΤΟΥΣ 2020”

5. Λήψη απόφασης για την έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας περαίωσης του έργου: «Εργασίες συντήρησης των σχολείων Δ.Ε. Βόλου & Ν. Ιωνίας έτους 2019» για τρεις μήνες.

6. Λήψη απόφασης για την έγκριση 2ης παράτασης προθεσμίας του έργου:  «Διαμόρφωση των Οδών Ζάχου και Καραμπατζάκη ως Ήπιας Κυκλοφορίας».

7. Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Κατασκευή  παιδικών χαρών Δημοτικών Ενοτήτων».

8. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών προσωρινού αναδόχου του έργου «ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ».

9. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του συνοπτικού διαγωνισμού για την εκπόνηση της μελέτης «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΑΣΟΥΣ Τ.Κ. ΑΓ. ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ».

10. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΑΓΡΙΑ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017»

11. Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

12. Έγκριση του 1ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Εργασιών και του 1ου ΠΚΤΝΜΕ του έργου: «ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟΥ ΣΤΑ “ΠΑΛΑΙΑ” ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ».

13. Έγκριση του 2ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Εργασιών του έργου «Κατασκευή κυκλικού κόμβου στη διασταύρωση των οδών Λαρίσης, Αθηνών, Λαμπράκη (υφιστάμενη γέφυρα) και Αλαμάνας, για κυκλοφοριακές παρεμβάσεις στο Δήμο Βόλου».

14. Έγκριση του 1ου ΑΠΕ και του 1ου ΠΚΤΝΜΕ του έργου: «Εργασίες συντήρησης των σχολείων Δ.Ε. Βόλου & Ν. Ιωνίας έτους 2019».

Δ ΝΣΗ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ

15. Λήψη απόφασης για την ανάθεση εργασιών για ταφές – εκταφές στα κοιμητήρια του Δήμου Βόλου, λόγω έκτακτων αναγκών, για λόγους δημόσιας υγιεινής.”

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 10 Νοέμβριος, 2021