59Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  12/11/2021

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 59η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»,  την Τετάρτη, 17 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.   Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το α' τρίμηνο του έτους 2021 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

2.   Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το β' τρίμηνο του έτους 2021 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

3.   Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή της Προέδρου της Δ.Κ. Νέας Αγχιάλου  Πυργάνη Παρασκευής.

4.   Συνεννόηση αναθέτουσας αρχής και οικονομικών φορέων για τον διαγωνισμό του έργου "Αποκατάσταση οδοστρωμάτων Δήμου Βόλου".

5.   Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης ελέγχου δικαιολογητικών συμμετοχής – αξιολόγησης και βαθμολόγησης τεχνικών προσφορών του διαγωνισμού της μελέτης «ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΤΩΝ «ΠΑΛΑΙΩΝ» ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ».

6.   Έγκριση του 1ου Α.Π.Ε. του Έργου: «Αποκαταστάσεις ζημιών στις πλατείες και στους κοινόχρηστους χώρους έτους 2020».

7.   Έγκριση του 5ου Α.Π.Ε. του Έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ - Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2020».

8.   Έγκριση 2ης  Παράτασης Προθεσμίας του Έργου: «Παρεμβάσεις για τη βελτίωση πρόσβασης σε γεωργική γη και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις στη Δράκεια Δ.Ε. Αγριάς - Δήμου Βόλου».

9.   Έγκριση της 4ης παράτασης της προθεσμίας περαίωσης του έργου: «ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΙΘΟΥΣΩΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΠΤΕΡΥΓΑΣ 27ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΟΛΟΥ» για 2 μήνες.

10.  Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)» .

11.  Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

12.  Έγκριση Πρωτοκόλλου Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΕΡΓΑ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2014».

13.  Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου: «Εργασίες συντήρησης των σχολείων Δ.Ε. Βόλου & Ν. Ιωνίας έτους 2018».

14.  Έγκριση Πρωτοκόλλου Προσωρινής & Οριστικής Παραλαβής του Έργου «Κατασκευή νέου ανελκυστήρα στο κτίριο στάθμευσης αυτοκινήτων επί των Φιλελλήνων - Δημητριάδος».

15.  Έγκριση τρόπου εκτέλεσης του  έργου «  Κατασκευή παιδικών χαρών  Δημοτικών Ενοτήτων »  προϋπολογισμού 235.000,00 ευρώ.

16.  Λήψη απόφασης για την κατάρτιση όρων και σύνταξη όρων διακήρυξης του έργου " Κατασκευή παιδικών χαρών Δημοτικών Ενοτήτων".

17.  Λήψη απόφασης για τη συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου " Κατασκευή παιδικών χαρών Δημοτικών Ενοτήτων".

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

18 . Έγκριση της με αριθμ. 241/2021 απόφασης της Κ.Ε.Κ.Π.Α.- Δ.Ι.Ε.Κ. Δήμου Βόλου που αφορά στην 7η αναμόρφωση προϋπολογισμού έτους 2021.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 17 Νοέμβριος, 2021