59Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  22/9/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 59η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 -   την Δευτέρα, 26 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την 14η αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2022.

2.  Λήψη απόφασης για την 15η αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2022.

3.  Υποβολή πρακτικού του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την υπηρεσία «Αφή κανδηλιών και καθαριότητας μνημάτων στο Κοιμητήριο “Κούκος” της Διεύθυνσης Κοιμητηρίων του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 84.992,08€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

4.  Λήψη Απόφασης για την Έγκριση Μετακίνησης του Αντιδημάρχου Απόστολου Ζαρκάδα - Βεργή στην Αθήνα για την Συμμετοχή του στο 18ο Ετήσιο Πανελλήνιο Συνέδριο του Ελληνικού Δικτύου Υγειών Πόλεων, στην Αθηναϊκή Ριβιέρα, στις 6-8 Οκτωβρίου 2022.

5.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ.  Σταγιατών  Μπόγκα Αθανασίου.

6.  Λήψη Απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 3163/2022 ΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)

7.  Λήψη Απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 3455/2022 ΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)

8.  Λήψη Απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 3458/2022 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)

9.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του νέου προσωρινού αναδόχου του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΑΡΙΩΝ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

10.  Επιμήκυνση του χρονοδιαγράμματος εκτέλεσης της σύμβασης του έργου: «ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΚΑΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ».

11.  ΕΓΚΡΙΣΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΠΕΡΑΙΩΣΗΣ ΕΡΓΟΥ «Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. Βόλου – Ν. Ιωνίας έτους 2021».

12.  Έγκριση του 2ου Α.Π.Ε. του Έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2021»

13.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  « Εργασίες αναδημιουργίας της προτομής  της Σοφίας Βέμπο».

14.  Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου: «Αποκατάσταση ζημιών δικτύων  δημοτικού φωτισμού έτους 2019»

15.  'Εγκριση Πρωτοκόλλου Οριστικής Παραλαβής του έργου: "Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. Βόλου-Ν. Ιωνίας έτους 2019".

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

16.  Λήψη απόφασης απευθείας μίσθωσης μηχανημάτων έργου και οχημάτων λόγω έκτακτων αναγκών που δημιουργήθηκαν στις 14 Αυγούστου 2022.

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

17.  Έγκριση της με αριθμ.  225/2022 απόφασης της Κ.Ε.Κ.Π.Α.- Δ.Ι.Ε.Κ. Δήμου Βόλου που αφορά στην 4η αναμόρφωση προϋπολογισμού έτους 2022.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 26 Σεπτέμβριος, 2022