5Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  16/3/2023

Αρ. Πρωτ. : 19599

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 5η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19-την Δευτέρα, 20 Μαρτίου 2023 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1.  Εκλογή Αντιπροέδρου της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής (άρθρο 74 παρ.6 του ν.3852/2010 όπως ισχύει).

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

2.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση  του  ρυμοτομικού  σχεδίου πόλης  στο   Ο.Τ. Γ467  της συνοικίας Αγίου Σπυρίδωνα της  Δ.Ε.  Νέας  Ιωνίας  του  Ενιαίου Δήμου Βόλου.

3.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση  σχεδίου  πόλης  στο  οικοδομικό  τετράγωνο   που περικλείεται από τις οδούς Ελληνικής Αεροπορίας – Λιακοπούλου–Βενιζέλου  -  Πρωτεσιλάου  της  Δ.Ε.  Νέας  Αγχιάλου του Ενιαίου Δ. Βόλου στην ιδιοκτησία φερόμενης ιδιοκτήτριας Ντούμα Μαρίας.

4.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου πόλης στα Ο.Τ 224 και 72  της Δ.Ε.  Νέας Ιωνίας του  Ενιαίου Δήμου  Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

5.  Λήψη απόφασης για την κοπή δένδρου που βρίσκεται επί της οδού Αντιγόνης 13 στον Δήμου  Βόλου, κατόπιν αίτησης κυρίας Σταθαρά Δέσποινας.

6.  Λήψη απόφασης για την κοπή δένδρου που βρίσκεται επί της οδού Κουταρέλια 106 στο Δήμου  Βόλου, κατόπιν αίτησης κυρίας Χρυσομάλλου Πηνελόπης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

7.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ).

8.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΠΡΟΟΔΟΣ ΙΚΕ).

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ