60Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  28/11/2019

Αρ. Πρωτ. : 101919

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 60η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 12:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Κατάρτιση του Ολοκληρωμένου Προγράμματος Δράσης του Δήμου για το έτος 2020.

2.  Λήψη απόφασης για την επιχορήγηση πολιτιστικών, αθλητικών, συλλόγων και σωματείων.

3.  Λήψη απόφασης προέγκρισης δαπανών για την υλοποίηση διαφόρων εκδηλώσεων του Δήμου.

4.  Συγκρότηση Επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού και αξιολόγησης προσφορών για τον συνοπτικό διαγωνισμό «Καταγραφή ρυθμιστικής σήμανσης και επικαιροποίηση της βάσης δεδομένων του Δήμου Βόλου, για την πόλη του Βόλου στην περιοχή μεταξύ της περιφερειακής οδού Αναύρου και Κραυσίδωνα», συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού ποσού 74.298,82€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%

5.  ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ για τον διεθνή ηλεκτρονικό διαγωνισμό «ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ 2015 – 2016» του  ΕΠ1 ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΗΣ Η/ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΤΕΒΑ.

6.  Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων χρήσης 2020 Κληροδοτήματος "Κων. Μουρογιάννη" (υπέρ Τοπ. Κοιν. Αγ. Βλασίου).

7.  Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων χρήσης 2020 Κληροδοτήματος "Κων. Μουρογιάννη" (υπέρ Τοπ. Κοιν. Άνω Λεχωνίων).

8.  Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων χρήσης 2020 Κληροδοτήματος "ΘΩΜΑ ΚΑΛΟΥΤΣΑ".

9.  Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων χρήσης 2020 Κληροδοτήματος "Κων/νου Απ. Αρχιμανδρίτη".

10. Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων χρήσης 2020 Κληροδοτήματος "Αποστόλου Δράκου του Αλεξάνδρου".

11. Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων χρήσης 2020 Κληροδοτήματος "Ιωάννου Κ. Χατζηιωάννου ή Χατζάκου".

12. Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων χρήσης 2020 Κληροδοτήματος "Χρυσούλα Ζώγια".

13. Προέλεγχος και σύνταξη προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων χρήσης 2020 Κληροδοτήματος "Θεόδωρου Παπαγεωργίου".

14. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των πρακτικών της πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση δύο (2) δημοτικών αγροκτημάτων στη θέση "Αλώνια" Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου.

15. Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση της παροχής υπηρεσιών φύλαξης στην έκθεση της "Αργούς" στην παραλία του Βόλου και σε τρεις (3) εορταστικές εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν στα πλαίσια των χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων.έτους 2019.

16.  Έγκριση της μελέτης, των τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση των όρων διακήρυξης του ανοικτού ηλεκτρονικού διεθνή διαγωνισμού (άνω των ορίων) με τίτλο "ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ", προϋπολογισμού 517.298,24 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

17.  Άσκηση έφεσης κατά της με αριθμό 8/2017 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

18.  Συγκρότησης Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου «ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΛΟΙΠΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ Δ. ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ - ΠΙΛΟΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΝΕΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΕΤΟΥΣ 2019».

19.  Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης συνοπτικού διαγωνισμού του έργου «ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΛΟΙΠΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ Δ. ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ - ΠΙΛΟΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΝΕΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΕΤΟΥΣ 2019.

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

20.  Έγκριση της αριθμ. 422/2019 απόφασης του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου που αφορά στην ψήφιση του Προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2020.

21. Έγκριση της αριθμ. 290/2019 απόφασης της Κ.Ε.Κ.Π.Α.-Δ.Ι.Ε.Κ. Δήμου Βόλου που αφορά στην 7η Αναμόρφωση Προϋπολογισμού έτους 2019.

22.  Έγκριση της αριθμ. 287/2019 απόφασης της Κ.Ε.Κ.Π.Α.-Δ.I.Ε.Κ. Δήμου Βόλου που αφορά στην ψήφιση του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2020.

23. Έγκριση της αριθμ. 289/2019 απόφασης της Κ.Ε.Κ.Π.Α.-Δ.Ι.Ε.Κ. Δήμου Βόλου που αφορά στην ψήφιση του Ετήσιου Σχεδίου Δράσης  έτους 2020.

Ο Αντιπρόεδρος της

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ