61Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 13/12/2016

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 61η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.
Το κατεπείγον της Συνεδρίασης σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρού 75 του Ν. 3852/2010 έγκειται στο γεγονός της άμεσης αντιμετώπισης υπηρεσιακών ζητημάτων αναγκαίων για την εύρυθμη λειτουργία των υπηρεσιών του Δήμου.

1 Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2016.
2 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2016.
3 Υποβολή πρακτικών του διεθνή, ανοιχτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την Προμήθεια τροφίμων για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου (του Ξενώνα κακοποιημένων γυναικών, των δομών Κοινωνικής Προστασίας), του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. - ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ, της Κ.Ε.Κ.Π.Α. - Δ.Ι.ΕΚ και προμήθεια φρέσκου γάλακτος δικαιούχων εργαζομένων του Δήμου Βόλου, του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. - ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ και της Δ.Ε.Υ.Α.Μ. Βόλου, διάρκειας ενός (1) έτους

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
4 Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης Προμήθεια εξοπλισμού για την επέκταση προγράμματος οικιακής κομποστοποίησης & κομποστοποίησης πράσινων Δημοτικών αποβλήτων στο Δήμο Βόλου

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ