61Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  18/11/2021

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 61η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»,  τη Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1        Έγκριση της προσφυγής στη διαδικασία με διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση για την  «Παροχή Υπηρεσιών Φύλαξης του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών, θυμάτων βίας του Δήμου Βόλου» σε δεκαεξάωρη βάση καθημερινώς από Δευτέρα ως Παρασκευή και είκοσι τέσσερις (24) ώρες τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες για το χρονικό διάστημα από 01-12-2021 έως 31-1-2022, σύμφωνα με το άρθρο 32 παρ.2 εδαφ. γ του Ν. 4412/16 και την παρ.1 περ.β του άρθρου 2 του 4782/2021 και μέχρι την ολοκλήρωση της διαγωνιστικής διαδικασίας.

2        Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Εργασίες επισκευής περίφραξης του Γηπέδου 5Χ5 της Ν.Αγχιάλου".

3        Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Προμήθεια και τοποθέτηση μεταλλικών ασφαλειών και υαλοπινάκων στο Δημοτικό Κτίριο Job Center".

4        Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Κατασκευή μεταλλικού Ταμπλά".

5        Έγκριση μελέτης με τίτλο "Εργασίες συντήρησης λεβητών - καυστήρων σε σχολικά και δημοτικά κτίρια του Δήμου Βόλου".

6        Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου: "Εργασίες συντήρησης των σχολείων Δ.Ε. πλην Βόλου & Ν.Ιωνίας έτους 2018".

7        Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου: "Στεγανοποίηση οροφής δημοτικού κτιρίου ΚΑΠΗ "ΘΕΟΦΙΛΟΣ"".

8        Υποβολή πρακτικού ανάδειξης νέου προσωρινού μειοδότη του διαγωνισμού «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΙΑΣΩΝ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

9        Συγκρότηση επιτροπής προσωρινής & οριστικής παραλαβής του έργου “Ανακαίνιση δημοτικού κτιρίου (οπισθεν Κολυμβητηρίου Ν.Ιωνίας) για την μετεστέγαση του τμήματος ηλεκτροφωτισμού της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών”.

10      Συγκρότηση επιτροπής προσωρινής & οριστικής παραλαβής του έργου «ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΧΩΡΟΥ ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ».

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

11      Προμήθεια ειδών ατομικής προστασίας για τους εβδομήντα έναν (71) υπαλλήλους ΙΔΟΧ της Διεύθυνσης Καθαριότητας, με τη διαδικασία της απ' ευθείας ανάθεσης.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

12      Υποβολή Πρακτικού Α’ + Β’ φάσης του ανοιχτού δημόσιου διαγωνισμού μέσω ΕΣΗΔΗΣ για την Προμήθεια Φυτών (αριθμ. πρωτ. διακήρυξης: 81834/20-10-2021).

ΤΜΗΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ

13      Προμήθεια ειδών ατομικής προστασίας για τους τριάντα πέντε (35) σχολικούς καθαριστές/καθαρίστριες με τη διαδικασία της απ' ευθείας ανάθεσης.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

14      Χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για απόκρουση – απάντηση επί της με αρ. καταθ. ΤΜ135/21 αγωγής στο Μονομελές Πρωτοδικείο Βόλου.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 22 Νοέμβριος, 2021