63Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  13/10/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 63η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - τη Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την παραχώρηση μέρους της πλατείας Ρήγα Φεραίου για τη λειτουργία Χριστουγεννιάτικου Θεματικού Πάρκου.
  2. Λήψη απόφασης για «Διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών».(αριθμ. πρωτ. 76456)
  3. Λήψη απόφασης για «Διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών ΤΑΠ ».(αριθμ. πρωτ. 76472)
  4. Λήψη απόφασης για «Διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών ΤΑΠ ».(αριθμ. πρωτ. 76473)
  5. Λήψη απόφασης για «Διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών από κλήσεις ΚΟΚ ».(αριθμ. πρωτ. 76474)
  6. Λήψη απόφασης για «Διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών από κλήσεις ΚΟΚ ».(αριθμ. πρωτ. 76714)
  7. Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 3545/2022 ΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ).
  8. Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 3551/2022 ΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ).
  9. Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 3550/2022 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ).
  10. Λήψη απόφασης για την «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».
  11. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Εκπόνηση Σχεδίου Αστικής Προσβασιμότητας (Σ.Α.Π.) στο Δήμο Βόλου».
  12. Λήψη απόφασης σχετικά με την  έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για τη διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την Παροχή Συνοδευτικών Μέτρων στα πλαίσια της πράξης: «Αποκεντρωμένες Προμήθειες Τροφίμων, Διοικητικές Δαπάνες και Παροχή Συνοδευτικών Μέτρων  2015-2016-ΠΕ Μαγνησίας/Σποράδων» και της πράξης «Αποκεντρωμένες Προμήθειες Τροφίμων, Διοικητικές Δαπάνες και Παροχή Συνοδευτικών Μέτρων 2018-2019-ΠΕ Μαγνησίας/Σποράδων» του Ε.Π. Επισιτιστικής ή/και Βασικής Υλικής Συνδρομής (Ε.Β.Υ.Σ.) του ΤΕΒΑ, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 185.615,60€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.».
  13. Υποβολή πρωτοκόλλου επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής για την παραλαβή των παραδοτέων Β1 και Β2 για την σύμβαση «ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ-ΑΥΤΟΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ (ΟΔΟΦΩΤΙΣΜΟΣ) ΜΕ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΒΟΛΟΥ».

1. Υποβολή πρακτικού ΙΙ Ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ–ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΑΡΩΝ».
  2. Έγκριση επιμήκυνσης χρονοδιαγράμματος εκτέλεσης του έργου "Επισκευή-Ενίσχυση Φέροντα Οργανισμού και Ανακαίνιση του Δημοτικού Θεάτρου".
  3. Έγκριση της 1ης παράτασης της προθεσμίας περαίωσης του έργου "Εργασίες συντήρησης των σχολείων Δ.Ε. Βόλου & Ν. Ιωνίας έτους 2021" για 4 μήνες.
  4. Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)».
  5. Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».
  6. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Eργασίες Αποξήλωσης fan-coil, προμήθεια και τοποθέτηση inox καπναγωγών και συντήρηση των δύο (2) ψυκτών στο Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Β. Πολύμερος».
  7. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες καθαρισμού από Graffitti, tags & βαφές σε Δημοτικά κτίρια και κοινόχρηστους χώρους του Δήμου Βόλου».
  8. Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Προμήθεια μικροϋλικών».

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

1. Συγκρότηση Επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής Παροχής Υπηρεσιών που αφορούν στις «Εργασίες συντήρησης ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων δημοτικού κτιρίου στάθμευσης αυτοκινήτων στην οδό Φιλελλήνων».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 17 Οκτώβριος, 2022