63Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 9/11/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 63η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τρίτη, 13 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης

Α/Α
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Διαμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου Βόλου έτους 2019, έπειτα από την ενσωμάτωση του σχεδίου προϋπολογισμού της αριθμ.685/2018 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής στην ηλεκτρονική βάση δεδομένων του ΥΠΕΣ.

2. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.

3. Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για τις «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΡΕΜΑΤΩΝ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ» ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ : 29.264,00 € (με τον Φ.Π.Α.).

4. Έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του υπαλλήλου Βούλγαρη Νικολάου.

5. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ. Κατηχωρίου Μούκα Δημητρίου.

6. Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης με τίτλο “Αντικατάσταση ιστού φωτεινής σηματοδότησης”.

7. Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης με τίτλο “Προμήθεια ξυλείας”.

8. Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης με τίτλο “ Εργασίες συντήρησης- επισκευής ταρτάν στίβου στο αθλητικό κέντρο «ΟΛΓΑ ΒΑΣΔΕΚΗ».”

9. Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης με τίτλο “Διαμόρφωση χώρου WC των εκπαιδευτικών σε εξωτερικό χώρο του 13ου Νηπιαγωγείου Βόλου”.

10. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου «ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

11. Έγκριση των τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση των όρων διακήρυξης του ανοικτού ηλεκτρονικού διεθνή διαγωνισμού (άνω των ορίων) με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ» προϋπολογισμού 509.985,96 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

12. Λήψη απόφασης απευθείας μίσθωσης μηχανημάτων έργου και οχημάτων λόγω εκτάκτων καιρικών συνθηκών.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τρίτη, 13 Νοέμβριος, 2018