64Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 15/11/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 64η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 19 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Υποβολή 2ου Πρακτικού – Έλεγχος δικαιολογητικών κατακύρωσης του διαγωνισμού για την «Προμήθεια ηλεκτρονικών υπολογιστών & περιφερειακών συσκευών για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου» σύμφωνα με την υπ' αριθ. 77592/19-09-2018 Διακήρυξη του Δήμου Βόλου.

2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού «Βοτάνισμα εντός πολεοδομικού συγκροτήματος Βόλου – Νέας Ιωνίας και καθαρισμός περιαστικών δασών και περιαστικού πρασίνου.

3. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΒΡΕΦΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ Γ’ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΥΟ ΒΡΕΦΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ», προϋπολογισμού 75.000,00€

4. Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου «ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΗ Δ.Ε. ΑΓΧΙΑΛΟΥ - ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

5. Έγκριση των τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση των όρων διακήρυξης του ανοικτού ηλεκτρονικού διεθνή διαγωνισμού (άνω των ορίων) για την «ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ (ΟΔΟΦΩΤΙΣΜΟΣ) ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΒΟΛΟΥ» με εκτιμώμενη αξία 14.414.995,74 Ευρώ (μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 24%).

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 19 Νοέμβριος, 2018