66Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΒΟΛΟΣ  25/10/2022

Σας προσκαλούμε στην 66η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής  η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς, λόγω του κατεπείγοντος χαρακτήρα του θέματος, σύμφωνα με το άρθρο 184 του ν.4635/2019 την Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2022 και ώρα έναρξης 11:00 και λήξης 11:15, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας επί του θέματος θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail:praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης.

Το κατεπείγον της συνεδρίασης, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 77 παρ. 6 του Ν. 4555/2018, έγκειται στο γεγονός της υποβολής της πρότασης χρηματοδότησης στις 31/10/2022.

Α/Α      ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

1.  Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης του υποέργου 1: «Προμήθεια εξοπλισμού πιλοτικής δράσης διαχείρισης βιοαποβλήτων στο Δήμο Βόλου» της Πράξης "Πιλοτική Δράση Διαχείρισης Βιοαποβλήτων στο Δήμο Βόλου - Pay as you throw-Gain as Λyou sort" στο πλαίσιο του Άξονα Προτεραιότητας 14 «ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΤΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΟΡΩΝ (ΤΑ)»  του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Υποδομές Μεταφορών, Περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη».

2.  Λήψη απόφασης για την  έγκριση της μελέτης του υποέργου 2: «Υπηρεσίες συμβούλου υποστήριξης της πιλοτικής δράσης διαχείρισης βιοαποβλήτων στο Δήμο Βόλου» της Πράξης "Πιλοτική Δράση Διαχείρισης Βιοαποβλήτων στο Δήμο Βόλου - Pay as you throw-Gain as you sort" στο πλαίσιο του Άξονα Προτεραιότητας 14 «ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΤΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΟΡΩΝ (ΤΑ)»  του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Υποδομές Μεταφορών, Περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη».

3.  Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης του υποέργου 3: «Δράσεις ενημέρωσης - ευαισθητοποίησης για την πιλοτική δράση διαχείρισης βιοαποβλήτων στο Δήμο Βόλου» της Πράξης "Πιλοτική Δράση Διαχείρισης Βιοαποβλήτων στο Δήμο Βόλου - Pay as you throw-Gain as you sort" στο πλαίσιο του Άξονα Προτεραιότητας 14 «ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΤΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΟΡΩΝ (ΤΑ)»  του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Υποδομές Μεταφορών, Περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

4.  Λήψη απόφασης για την έγκριση υποβολής πρότασης χρηματοδότησης της Πράξης "Πιλοτική Δράση Διαχείρισης Βιοαποβλήτων στο Δήμο Βόλου - Pay as you throw-Gain as you sort" στο πλαίσιο του Άξονα Προτεραιότητας 14 «ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΤΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΛΟΡΩΝ (ΤΑ)»  του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Υποδομές Μεταφορών, Περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Πέμπτη, 27 Οκτώβριος, 2022