68Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 5/12/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 68η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού, για την «Περισυλλογή, επανένταξη, φιλοξενία, φροντίδα αδέσποτων ζώων των Δημ. Ενοτ. Δήμου Βόλου, στο δημοτικό ενδιαίτημα στη θέση Μαραθάς, διάρκειας δώδεκα μηνών», ενδεικτικού προϋπ/σμού 59.991,20€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.
2. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος στην Κάτω Πλατεία Δράκειας Δ.Ε. Αγριάς».
3. Λήψη απόφασης σχετικά με την ανάκληση της αριθμ. 782/2018 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής και λήψη νέας για την κατάρτιση όρων διακήρυξης δημοπρασίας για εκμίσθωση τμήματος δημοτικής έκτασης στην Πορταριά.

4. Υποβολή πρακτικού αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του δημόσιου συνοπτικού διαγωνισμού για την προμήθεια με τίτλο "Προμήθεια εργαλείων" προϋπολογισμού 20.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
5. Υποβολή για έγκριση Πρακτικού ΙIΙ «αποσφράγισης φακέλου οικονομικής προσφοράς και ανάδειξης προσωρινού αναδόχου» επαναληπτικού συνοπτικού διαγωνισμού του άρθρου 117 του Ν. 4412/2016 για τη σύναψη δημόσιας σύμβασης εκπόνησης μελέτης με τίτλο: «Συμπληρωματικές εργασίες Πράξης Εφαρμογής Νέων Παγασών Δήμου Βόλου» προϋπολογισμού 10.027,08 € (με απρόβλεπτα και χωρίς ΦΠΑ 24%).

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 10 Δεκέμβριος, 2018