6Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 13/3/2015

Σας προσκαλούμε να παρεβρεθείτε στην 6η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 17 Μαρτίου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
1. Εκλογή Αντιπροέδρου της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής κατόπιν δήλωσης ανεξαρτητοποίησης του δημοτικού συμβούλου κ. Χαυτούρα Νικολάου.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
2. Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. του ΠΟΥΛΑΚΑ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ με χρήση ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΝΑΨΥΧΗΣ-ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ που βρίσκεται στα ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
3. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ).
4. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ).
5. Παύση λειτουργίας επιχείρησης (ΡΙΖΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ) -από αναβολή υπ' αριθ.315/2014 απόφαση-.
6. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΣΧΑΛΗ ΚΑΤΣΙΚΑ) -από αναβολή υπ' αριθ.321/2014 απόφαση-.
7. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ Κ. & ΣΙΑ Ε.Ε.), κατόπιν του υπ' αριθ.1035/27-2-2015 εγγράφου της Δ/νσης Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας-από αναβολή υπ' αριθ.21/2015 απόφαση-.
8. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΝΑΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).
9. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΡΜΠΑΣ Κ. & ΣΙΑ Ο.Ε.).
10. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ – ΑΛΙΚΟΓΛΟΥ ΑΡΓΥΡΗΣ Ο.Ε.).
11. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ).
12. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ).
13. Μερική παύση λειτουργίας επιχείρησης (ΜΠΡΕΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΜΠΡΕΝΤΑ ΕΛΕΝΗ Ο.Ε.).
14. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΧΡΙΣΤΟΓΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ).
15. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (JACOBESCU DANIELA).
16. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΣΟΛΑΚΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ).
17. Ανάκληση άδειας υπαίθριου στάσιμου εμπορίου (Καντίνα) στην περιοχή "Ντερέμπασι" του Δ.Δ. Αγίου Λαυρεντίου της Δ.Ε. Αρτέμιδας (ΤΣΕΡΝΩΦ ΕΥΤΕΡΠΗ).
18. Ανάκληση άδειας υπαίθριου στάσιμου εμπορίου (Καντίνα) στην περιοχή "Ντερέμπασι" του Δ.Δ. Αγίου Λαυρεντίου της Δ.Ε. Αρτέμιδας (RAKIPLLARI ARJAN).
19. Ανάκληση άδειας υπαίθριου στάσιμου εμπορίου (Καντίνα) στην περιοχή "Κριθαριά" του Δήμου Βόλου (ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ).
20. Ανάκληση άδειας υπαίθριου πλανοδίου εμπορίου -Κινητή Καντίνα-(ΣΚΑΜΑΓΚΑ ΕΛΕΝΗ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
21. Εξέταση αίτησης του κ. Μουμιακμασίδη Δημ. περί κοπής δέντρου (βραχυχίτωνας) που βρίσκεται στην οδό Δημοκρατίας.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
22. Λήψη απόφασης για τη χορήγηση άδειας εκσκαφής για την κατασκευή αντλιοστασίων ακαθάρτων στον Άγιο Στέφανο.
23. Γνωμοδότηση για τη χορήγηση άδειας στην εταιρεία VODAFONE Α.Ε. τοποθέτησης οικίσκου γεννήτριας διαστάσεων 2,40Χ3,20Χ3,50 (H)m μέτρια στην ήδη υπάρχουσα βάση και κεραία κινητής τηλεφωνίας της εταιρείας στη θέση "Παπαδιάς Μνήμα" στο Σέσκλο-από αναβολή υπ' αριθ.4/2015 απόφαση Ε.Π.Ζ.-.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
24. Λήψη απόφασης για το δίκτυο ποδηλατοδρόμων του Δήμου Βόλου.
25. Εξέταση αιτήματος για δέσμευση χώρου στάθμευσης για τις ανάγκες του κτιρίου όπου στεγάζεται η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Μέριμνας.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής