6Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 22/3/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 6η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 26 Μαρτίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
1. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρων (Λεύκες) που βρίσκονται στην οδό Αγ. Διονυσίου αρ.23, στη Ν. Ιωνία Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης του κ. Μουργελά Γεώργιου.
2. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρων (Μουριές) που βρίσκονται στην οδό Πάριδος αρ.10, στη Ν. Ιωνία Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης του κ. Μπαλτσαβιά Χρήστου.
3. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Ελιά) που βρίσκεται στην οδό Στ.Ιωάννου αρ.30, στη Ν. Ιωνία Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης του κ. Καραχάλιου Αλεξάνδρας.
4. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (βαρχυχίτωνας) που βρίσκεται στην οδό Βενιζέλου αρ.100, στη Ν. Ιωνία Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης κ. Ζάνα Ευάγγελου.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
5. Λήψη απόφασης για την έγκριση σύνταξης Μεμονωμένης Πράξης Εφαρμογής σε ιδιοκτησίες που βρίσκονται στο Ο.Τ.88 της εγκεκριμένης Πολεοδομικής Μελέτης του οικισμού Αγ. Γεωργίου Νέας Αγχιάλου, μετά από την αρ.17/2018 Απόφαση της Ειδικής Επιτροπής του άρθρου 152 του Ν.3463/2006.
6. Λήψη απόφασης για την έγκριση συμψηφισμού υποχρεώσεων Τάσιου Αντωνίου και του Δήμου Βόλου, στο Ο.Τ.Γ475 της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου και έγκριση αποζημίωσης.
7. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης ιδιοκτησίας κληρονόμων Σκοπελίτη Ευκλείδη του Νικολάου, σύμφωνα με την κυρωμένη 3/99 Πράξη Εφαρμογής του Β.Δ. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου.
8. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης φερόμενης ιδιοκτήτη Κωστάμη Μαρίας του Κωνσταντίνου, στο Ο.Τ.ΔΡΜ της περιοχής Νέων Παγασών του Δήμου Βόλου.
9. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης φερόμενου ιδιοκτήτη Τσιμά Ανέστη του Νικολάου, στο Ο.Τ.272 της περιοχής Νέων Παγασών του Δήμου Βόλου.
10. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης από την κυρωμένη 3/99 Πράξης Εφαρμογής του Β.Δ. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία ΣΚΟΥΖΕ ΖΩΓΡΑΦΙΑ του Κων/νου.
11. Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου πόλης για κατάργηση κοινοχρήστου χώρου στο Ο.Τ.287 της συνοικίας Νέων Παγασών του Δήμου Βόλου σύμφωνα με το Ν. 4315/2014 για τμήμα που υπερβαίνει την οφειλόμενη εισφορά σε γη.
12. Λήψη απόφασης για την επικαιροποίηση της υπ’ αρ.408/2011 Α.Δ.Σ. η οποία αφορά στην τροποποίηση σχεδίου πόλης στο Ο.Τ. 728 της περιοχής «Μαχαιρίτσα» της δημοτικής ενότητας Νέας Ιωνίας του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ