6Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ   20/4/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 6η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ την Δευτέρα, 24 Απριλίου 2023 και ώρα 10:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1.  Λήψη απόφασης για την αναθεώρηση πολεοδομικής μελέτης στην Δ.Ε. Βόλου του Ενιαίου Δήμου Βόλου για την εναρμόνιση των χρήσεων γης σύμφωνα  με τις κατευθύνσεις του Γ.Π.Σ. όπου ισχύουν χρήσεις  Πολεοδομικού  Κέντρου.

2.  Λήψη απόφασης για την έγκριση ανάθεσης εκπόνησης της μελέτης με τίτλο: "Μελέτη Ανασύνταξης του Γ΄ Κεφαλαίου της Πράξης Εφαρμογής Αγίας Παρασκευής".

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

3.  Λήψη απόφασης για την επικαιροποίηση των  υπ' αριθ. 228/2015 και 592/2015 αποφάσεων Επιτροπής Ποιότητας Ζωής και Δημοτικού Συμβουλίου Βόλου περί έγκρισης μελέτης χωροθέτησης διαφημιστικών πλαισίων στον Δήμο Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

4.  Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δένδρου του είδους Νεραντζιά (Citrus aurantium) που βρίσκεται επί του πεζοδρομίου της οδού Μεταμορφώσεως στον αριθμό 43 στην Δημοτική Ενότητα Βόλου, κατόπιν αίτησης κυρίας Μαρούσου Κερασίας.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

5.  Λήψη απόφασης χορήγησης άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας με την επωνυμία ¨TWEENER TENNIS ACADEMY O.E.¨  με χρήση ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ “TWEENER TENNIS ACADEMY”, στον Άγιο Ιωάννη Πρόδρομο αρ.51, στην Ανακασιά Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ