6Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ   26/1/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 6η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 30 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1.  Λήψη απόφασης για την 1η αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2023.

2.  Ακύρωση μη εξοφλημένων Χρηματικών Ενταλμάτων Πληρωμής.

3.  Λήψη απόφασης για την «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».

4.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Ενίσχυση της Μικροκινητικότητας στο  Δήμο Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 434.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α..

5.  Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και ελέγχου προσκόμισης των εγγυητικών επιστολών συμμετοχής του διαγωνισμού προμήθειας με τίτλο: «Προμήθεια υπόγειων κάδων απορριμμάτων για τις ανάγκες μετατροπής τμήματος της οδού Ερμού σε ήπιας κυκλοφορίας».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 30 Ιανουάριος, 2023