7Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  11/4/2017

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 7η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 11 Απριλίου 2017 και ώρα 12:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.
Το κατεπείγον της συνεδρίασης έγκειται α) στην έναρξη  λειτουργίας του καταστήματος εντός των εορτών του Πάσχα και β) στην ταχύτερη εφαρμογή των προτεινόμενων κυκλοφοριακών ρυθμίσεων στην πόλη ενόψει και της εορταστικής περιόδου  του Πάσχα.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1     Χορήγηση βεβαίωσης χρήσεων για προέγκριση ίδρυσης καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος με χρήση "αναψυκτήριο, περίπτερο, καφέ", στην Πορταριά Δήμου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

2     Λήψη απόφασης σχετικά με ρυθμίσεις στάθμευσης για τα οχήματα της Αστυνομίας στην οδό 28ης Οκτωβρίου.

3     Λήψη απόφασης για την κατάργηση της εκ περιτροπής στάθμευσης στην οδό Δήμητρας στον Βόλο.

4     Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ, στη συμβολή των οδών Γρ. Κωνσταντά και Θεόφιλου, στη Ν. Ιωνία Δήμου Βόλου.

5     Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ, στην οδό Κασσαβέτη αρ.49, στον Βόλο.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΖΑΡΚΑΔΑΣ-ΒΕΡΓΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ