7Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  5/5/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 7η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ   την Τετάρτη, 10 Μαΐου 2023 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1.  Λήψη απόφασης για την παραχώρηση τμήματος της πλατείας Ρήγα Φεραίου για διενέργεια πενθήμερου γευστικού φεστιβάλ παραδοσιακών γεύσεων, στις 26/5 -30/5/2023 (21/2023 απόφαση Συμβουλίου Κοινότητας Βόλου).

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

2.  Λήψη απόφασης για την αποζημίωση  λόγω ρυμοτομικής απαλλοτρίωσης του ακινήτου  με  κ.α. 022272,  στο  Ο.Τ. Γ766,  στην  περιοχή   “έναντι  Βιοσκύρ”  της  Δ.Ε.  Νέας  Ιωνίας  του  Δήμου  Βόλου,  μετά  τον  συμψηφισμό  με  την  εισφορά  σε χρήμα  αυτού.

3.  Λήψη απόφασης για την αποζημίωση ιδιοκτησιών στην οδό Αχιλλοπούλου μεταξύ των οδών 54ου Συντάγματος Ελλάς και Μακρυνίτσης στον Δήμο Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ