7Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ
  9/4/2013
                                                                                                                 Αρ. Πρωτ. : 37487/ΓΠ8383

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 7η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 9 Απριλίου 2013 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Έγκριση χορήγησης α) άδειας χρήσης και λειτουργίας μουσικών οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. εστιατόριο-ταβέρνα ΦΙΛΙΑ ΓΗ) της "ΓΕΝΙΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΑΙ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ ΕΠΕ" που βρίσκεται στην Τοπική Κοινότητα Ανακασιάς της Δημοτικής Ενότητας Ιωλκού" και β) παράταση άδειας λειτουργίας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
2. Έγκριση χορήγησης α) άδειας χρήσης και λειτουργίας μουσικών οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. (Καφετέρια) του Μαντζιούρα Παναγιώτη του Χρυσοστόμου που βρίσκεται στην Τοπική Κοινότητα Μακρινίτσας της Δημοτικής Ενότητας Μακρινίτσας".
3. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας μουσικών οργάνων (ΔΕΒΡΙΑΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).
4. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος από αναβολή υπ' αριθ.120/2013 απόφαση (ΚΡΙΤΣΙΜΑΛΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).
5. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος Υ.Ε. (ΛΙΝΤΛ ΕΛΛΑΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).
6. Εισήγηση για τη χορήγηση αδειών παραγωγών-πωλητών λαϊκών αγορών.
7. Εισήγηση για τη χορήγηση αδειών παραγωγών-πωλητών λαϊκών αγορών, Προϊόντων Βιολογικής Γεωργίας.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
8.
Τροποποίηση του εγκεκριμένου σχεδίου πόλης στο Ο.Τ. 60 της συνοικίας Νέων Παγασών του Δήμου Βόλου.
9. Διόρθωση της 526/2011 Α.Δ.Σ. Δήμου Βόλου με παρέμβαση υπέρ τρίτων για την αποζημίωση της ιδιοκτησίας με κ.α. 030162, εντός της 1/89 Πράξης Εφαρμογής, περιοχή Αγίου Σπυρίδωνα της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου.
10. Έγκριση αποζημίωσης λόγω ρυμοτόμησης της ιδιοκτησίας με κ.α. 010833, στο Ο.Τ. Γ376, στην περιοχή Αγίου Σπυρίδωνα της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας, εντός της 1/89 Πράξης Εφαρμογής.
11. Γνωμοδότηση για την τοποθέτηση σταθμού βάσης και κεραίας κινητής τηλεφωνίας στην οδό Δημητριάδος και Σέφελ 2, κατόπιν αίτησης της COSMOTE Α.Ε.
12. Γνωμοδότηση για την τοποθέτηση σταθμού βάσης και κεραίας κινητής τηλεφωνίας σε ιστό στον Σ/Β COSMOTE ΝΕΑ ΑΓΧΙΑΛΟΣ ΑΤ (140 4035), κατόπιν αίτησης της COSMOTE ΚΙΝΗΤΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.
13. Έγκριση για την τοποθέτηση μεταλλικού στεγάστρου στην Μπυραρία-Snack bar "Valentin Curious Bierkneipe" που βρίσκεται στη Φερών 13 με Σουλίου γωνία (Παλαιά Βόλου), κατόπιν αίτησης του ιδιοκτήτη.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
14.
Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Μουριά) στην οδό Περραιβού αρ.80.
15. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Σφένδαμος) στην οδό Κουρουνιώτη με Μ. Λοΐζου.
16. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Σφένδαμος) στην οδό Στρατηγού Μακρυγιάννη με Ροζού αρ.150.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής
ΜΟΣΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ