8Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 12/4/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 8η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τετάρτη, 17 Απριλίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
1. Γνωμοδότηση για τη μετακίνηση υπαίθριων τηλεπικοινωνιακών καμπινών της VODAFONE.
2. Λήψη απόφασης για τη λήψη μέτρων αποφυγής παράνομης στάθμευσης επί των πεζοδρομημένων τμημάτων των οδών Δον Δαλεζίου και Τάκη Οικονομάκη με τοποθέτηση βυθιζόμενων κολωνακίων, στον Βόλο.
3. Λήψη απόφασης για την ελεγχόμενη πρόσβαση την οδό Κουμουνδούρου με τοποθέτηση βυθιζόμενων κολωνακίων, στον Βόλο.
4. Λήψη απόφασης για ελεγχόμενη πρόσβαση στον πεζόδρομο της Μακρινίτσας με τοποθέτηση βυθιζόμενων κολωνακίων.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
5. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Μουριά) που βρίσκεται στην οδό Χείρωνος αρ.43, στον Βόλο, κατόπιν αίτησης κ. Κωστοπούλου Ευαγγελίας.
6. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Φράξος) που βρίσκεται στην οδό Μαγνήτων αρ.202, στον Βόλο, κατόπιν αίτησης κ. Μάλαμου Αθανάσιου.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
7. Λήψη απόφασης για την τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου πόλεως στοΟ.Τ.1303 “Πεδίο Αρεως” συνοικίας Νεαπόλεως του Ενιαίου Δήμου Βόλου και έγκριση ειδικών όρων δόμησης.
8. Κρίση ένστασης κατά της υπ' αριθ.50/2019 Α.Δ.Σ. η οποία αφορά τροποποίηση σχεδίου πόλης επί των οδών Ελ. Βενιζέλου και Θυατείρων της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ